banner461
banner195

Avanos Taş köprü İçin Kurul İkna Olacak mı?

Nevşehir’in Avanos ilçesinde yapılması planlanan taş köprü projesi Bölge Koruma Kuruluna götürülüyor. Kurulun projeyle ilgili ne kadar vereceği merak konusu.

Avanos Taş köprü İçin Kurul İkna Olacak mı?
02 Eylül 2014 Salı 20:34

banner143
banner134

 Kurul İkna Olacak mı?

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Avanos ilçesinde yapılması planlanan taş köprü projesi Bölge Koruma Kuruluna götürülüyor. Kurulun projeyle ilgili ne kadar vereceği merak konusu.

Geçtiğimiz günlerde Halk Bilgilendirme Toplantısında Belediye Başkanı İsmet İnce Tarihi Taş Köprü Projesi hakkında bilgiler verdi. Trafiği rahatlatacak, üstü açılarak genişletilip daha kullanılabilir bir hale dönüştürülmesi planlanan ve günümüz inşaat teknikleri ile çok daha uygun bir maliyet tutan Taş Köprü Projesi için çalışmaların başlayacağını ifade etti.

Taş Köprünün sadece ayaklarının tarihi olduğunu ifade eden Belediye Başkanımız İsmet İnce,  projemizi koruma kuruluna ilettik. Koruma Kuruluna bilgi verdik. Kurul yeni projeyi çok beğendiğini iletti. Kurulu ikna edebileceğimizi düşünüyoruz. Kuruldan çıkarsa hemen ihalesini yapmak istiyoruz. Her şey planladığımız gibi giderse yaz dönemi sonunda hemen köprünün yapımına başlamayı hedefliyoruz, Koruma Kurulundan onay alındığı  vakit ilk yılımızda köprüyü tamamlayabilecek durumdayız” dedi.

Avanos'un yeni köprüsünün iki yanında bulunan yaya yolları 125 cm. olurken araç trafiğine ayrılan kısım ise 2 otobüsün rahatça geçebileceği mesafeden 80-90 cm. daha geniş olacak.

Belediye Başkanı İsmet İnce, tam olarak netleşmese de köprü maliyetinin yaklaşık1,5 milyon TL civarında olacağını, kaynağın belediye gelirleri ve banka kredileri ile sağlanacağını söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
çağdışı - 4 yıl önce
bu ne geri kafalılık hazırlanmış projeyi iptal edip avanos trafiğini hiç de rahatlatmayacak geçici bir çözüm için bir sürü para harcanacak. bırakın bu köprü tarihi haliyle kalsın geçmiş dönemde yapılan projedeki yeni köprüyü yapın vatandaşa yapılan hizmete israf denemez kalıcı çözüm üretin küçük düşünmeyin
Avatar
avanos - 4 yıl önce
bana göre kurul 2. toplantısında onay verir.