banner461
banner195

Avanos’a Bulgar Gelin

Köylerde ikamet edenlerin nikah işlemleri muhtarlar tarafından gerçekleştiriliyordu. Fakat yabancı vatandaşlarla yapılan evlilikler bundan sonra Avanos’ta yapılmak zorunda.

Avanos’a Bulgar Gelin
21 Mayıs 2014 Çarşamba 12:12

banner143
banner134

 Avanos‘a bağlı köylerde ikamet eden vatandaşlar,Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmayan kişilerle yapacakları evliliklerde muhtarlara başvuramayacaklar. Ayrıca belediyelikleri kapanarak köye dönüşen beldelerde ikamet eden vatandaşlarda yabancı evliliklerinde Avanos Belediye Başkanlığı Nikah Memurluğuna başvurarak evlilik akitlerini gerçekleştirebilecek.

30 Mart tarihi itibarıyla yürürlüğe giren yeni kanuni düzenlemenin ardından Avanos Belediyesi NikahMemurluğu ilk yabancı evlilik işlemini yine belediyemizin yeni “MUTLULUK FİDANI” uygulaması kapsamında gerçekleştirdi. Bulgar vatandaşı gelin Sadika Yumer Nuri ile Topaklı Köyünden damat Ercan Özdemir dünya evine mutluluk fidanlarının gölgesinde girdi.

Genç çiftlerin getirmiş olduğu fidanlar Avanos‘ta yeşil alanlarda ve ilçe kabristanlığında kök salıyorlar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ahmet - 4 yıl önce
afedersiniz ama bu haberi gelin hanıma okutun ilk tepkisi büyük ihtimalle "sizsiniz bulgar!" demek olur. adından anladığım kadarıyla gelin hanım osmanlı yadigarı batı trakya türkü. lütfen özen gösterelim bu konulara.
Avatar
Ahmet e cevap - 4 yıl önce
bulgar deyince millette kufur edildi sanacak. bulgara ne denecek osmanlının yadigarı mı denecek. 1800 de yaşamıyoruz ahmet. gerçi sen oralardasın gibi