banner461
banner195

Avanos’a Milenyum Kaldırım

Avanos Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen, mahalle aralarındaki kilit parke yol yapım çalışmaları program dahilinde aralıksız devam ediyor.

 Avanos’a Milenyum Kaldırım
03 Mayıs 2014 Cumartesi 12:20

banner143
banner134

 Avanos’a Milenyum Kaldırım

NEVŞEHİR(MHA) Avanos Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen, mahalle aralarındaki kilit parke yol yapım çalışmaları program dahilinde aralıksız devam ediyor.

Belediye yönetiminin aldığı kararlar doğrultusunda, engellilere yönelik olarak ulaşılabilirlik standartlarındaki milenyum kaldırım sistemi yeni yapılan bütün yollarımızda uygulanmaya başladı.

Gerek engelli, gerekse yaşlıların erişebilirliğine uygun olarak yeni yapılan bütün yollarda kaldırım yüksekliği dünya standartlarındaki şartlara uygun olarak yapılacak. Bu sayede engelli ve yaşlıların kaldırımları kullanabilmesi için, kaldırım sonuna kadar giderek burada kendileri için yapılan rampaları kullanmasından ziyade, bütün bir kaldırım boyunca istediği yerden inip-çıkabilmeleri ve bu sayede erişebilirlik şartlarına uygun, modern bir şehirleşmenin gerçekleştirilmesi sağlanıyor.

Yatay olarak kullanılan bordür taşları gerekli olan eğimi sağlarken, evlerden yola doğru kot seviyesi düşürülerek su gideri veriliyor. Yollar greyder ile sıyrılarak mevcut yol yükseklikleri de imkan dahilinde düşürülüyor.

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen kilit parke yol yapım çalışmaları ilçemiz genelindeki altyapı çalışmaları tamamlanan bütün cadde ve sokaklarımızda belirlenen program dahilinde, erişebilirlik şartlarına uygun olarak sürdürülmeye devam edecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.