banner461
banner195

Avanos’a yağan dolu üzüm bağlarını etkiledi

Geçtiğimiz günlerde Nevşehir'in Avanos ilçesine bağlı Ayhanlar köyünde Sebze bahçelerini, Sarılarda Köprü ve Bahçe duvarlarını yıkan şiddetli dolu ve yağmur yağışından Avanos’ta Üzüm bağlarıda zarar gördü.

Avanos’a yağan dolu üzüm bağlarını etkiledi
09 Ağustos 2014 Cumartesi 13:22

banner143
banner134
Geçtiğimiz günlerde Nevşehir'in Avanos ilçesine bağlı Ayhanlar köyünde Sebze bahçelerini, Sarılarda Köprü ve Bahçe duvarlarını yıkan şiddetli dolu  ve yağmur yağışından Avanos’ta  Üzüm bağlarıda zarar gördü.

Avanos’un Maltepe, Cinali, Kavakderesi, Ambar deresi, Köybağının bir kısmı   Göynük ve Özkonak’ın Belli kesimlerinde şiddetli yağan dolu ve yağmur üzüm bağlarında tahribata yol açtı.  Avanos’un Türkiye’ye üzüm satışı gerçekleşen tek köyü Göynük’te dolu yağışının fazla etkili olmaması üreticiyi sevindirdi. Göynük Köyü Muhtarı Ihsan ERON ; Köyümüz geçimini üzüm üreticiliğinden sağlıyor Köyümüzde üretilen üzümler Ülkemizde haklı bir üne sahip, tadı, rayihası ve doğallığıyla tezgahların olmazsa olmazı Göynük Üzümlerimiz  başta İç Anadolu bölgesi olmak üzere Türkiye geneline toptancılar aracılığıyla satışa sunuluyor.dedi.

Haber: Kızılırmak Gazetesi Avanos Kemal ÇELİK


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.