banner461
banner195

Avanos’a Yeni Köprü Yapılmayacak

Avanos yeni köprü hayalini başka baharlara erteleyecek gibi görünüyor. Zira yeni yönetim yeni bir köprüye sıcak bakmıyor.

Avanos’a Yeni Köprü Yapılmayacak
21 Mayıs 2014 Çarşamba 11:46

banner143
banner134

 Ak Parti yönetimin en önemli projelerinden biri olarak tanıtılan ilçeye üçüncü bir köprü kazandırılarak ilçe trafiğinin rahatlatılması, özellikle hafta sonları yaşanan trafik çilesinin bir an evvel son bulması için yapılması planlanan yeni köprü sadece projelerde kaldı. Avanos Belediyesi tarafından yapılan yarışmayla birinci seçilen projenin sözü de Yerel Seçimler öncesi Ak Parti Seçim Bürosunun açılışına katılan Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’dan alınmıştı. Elvan konuşmasında Dr. Mustafa Körükçü tekrar seçilecek olursa bu köprüyü Avanos halkına kazandırmak boynumuzun borcudur demişti. Yerel Seçimler’den yedi (7) oy farkla Avanos Belediyesi Chp kazanmıştı. Avanos’lu vatandaşların akıllarında 2 soru vardı birincisi TOKİ ikincisi ise yeni bire köprü yapılacak mı yoksa yapılmayacak mıydı. 2. soruya Avanosgazetesi’ne konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, çok büyük maliyet ve önemli ölçüde istimlak çalışmalarını gerektiren projenin yapılmayacağını açıkladı. Başkan İnce, “Bizden önceki belediye başkanımızın gündeme getirdiği yeni bir köprü projesi hem oldukça maliyetli olması, hem de yüksek oranlarda bir istimlak çalışması gerektirdiği için gündemimizde değil. Üstelik Avanos bir turizm yöresi. Yeni yapılması planlanan köprünün yapılması planlanan alanın hemen yanında bir taş köprü var zaten. Yeni bir taş köprü aynı zamanda bir görüntü kirliliği de oluşturacak. Bu nedenlerle yeni bir köprü çalışmasına sıcak bakmıyoruz. Ancak mevcut köprünün üzerinin açılması yoluyla yeniden düzenlenmesi konusunda bir planlama çalışması içerisindeyiz. Kısmet olursa önümüzdeki günlerde konuyu gündemimize alacağız” dedi.

Anlaşılan o ki Avanos’lu Vatandaşlar ve bölgeyi ziyarete gelen turistler köprü de bekleme çilesini yaşamaya devam edecekler. Mevcut köprü üzerinde nasıl bir çalışmanın yapılacağı ve ne kadar soruna çözüm bulacağı ise merak konusu.

Haber:Avanos HBR


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
sen akp ye oy verme sonra avanos olarak projelerin için yatırım bekle hizmet bekle. memleketini seven duyguları ile değil mantığı ile hareket ederdi.