banner461
banner195

Avanos'ta Arife Gününde Kabir Ziyaretleri Yapıldı

Avanos İlçemizde Kurban Bayramının arife gününde vatandaşlarımız ebediyete intikal etmiş olan yakınlarının mezarlarına gelerek onları hatırladıklarını ve hayır dua ile andıklarını göstermek üzere kabristan ziyaretlerinde bulundular.

Avanos'ta Arife Gününde Kabir Ziyaretleri Yapıldı
14 Ekim 2013 Pazartesi 20:59

banner143
banner134

 Mübarek günlerde ve bayram arifelerinde kabir ziyaretleri gerek dinimizde gerekse kültürümüzde önemli yer tutmaktadır. Avanos İlçemizde Kurban Bayramının arife gününde vatandaşlarımız ebediyete intikal etmiş olan yakınlarının mezarlarına gelerek onları hatırladıklarını ve hayır dua ile andıklarını göstermek üzere kabristan ziyaretlerinde bulundular.

Arife gününde ilçe mezarlığına yapılan ziyaretlerde, vatandaşlarımız ellerinde Kuran-ı Kerimler ile kaybettikleri yakınlarının kabirleri başında dualar okuyarak kabir ziyaretlerini yaptılar.

Avanos Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ekipleri tarafından mezarlık giriş kapılarında vatandaşlarımıza kolonya ve çikolata ikram edilerek, mezarlık adabı hakkında bilgiler ve içerisinde dualar bulunan el kitapçıklarından dağıtıldı. Taziye evimizde ses yayın cihazı ile gün boyu Kuran-ı Kerim yayını yapıldı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.