banner461
banner195

Avanos'ta Artık Yiyecekler Köpek ve Kazlar İçin Toplanıyor

Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet sürdüren hayvan barınağımız “yiyecek israfının önlenmesi” ve “bakıma muhtaç hayvanların besin ihtiyaçlarının karşılanması” amacıyla hayata geçirdiği proje ile ilçemizdeki 3 büyük otel ve 1 ticari işletmeden geriye kalan artık yiyecekleri topluyor.

Avanos'ta Artık Yiyecekler Köpek ve Kazlar İçin Toplanıyor
03 Aralık 2014 Çarşamba 11:20

banner143
banner134
Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet sürdüren hayvan barınağımız “yiyecek israfının önlenmesi” ve “bakıma muhtaç hayvanların besin ihtiyaçlarının karşılanması” amacıyla hayata geçirdiği proje ile ilçemizdeki 3 büyük otel ve 1 ticari işletmeden geriye kalan artık yiyecekleri topluyor.

Bu proje ile soğuk havalarda Kızılırmak’ta himayemiz altında yaşayan kaz ve ördekler ile hayvan barınağımızda rehabilitasyonları süren sokak köpeklerine yiyecek temin ediliyor.

Park ve Bahçeler Müdürümüz Uzman Veteriner Hekim Ahmet DEMİRCİOĞLU, “Avanos’ta park- bahçe ve yeşil alan bakımlarının yanı sıra doğa ve hayvan dostu sosyal sorumluluk projelerine yönelik imkânlarımız dâhilinde çalışmalar da yapıyoruz. Bu kapsamda, 3 otel ve bir ticari işletme yemek artıklarını çöpe atmayarak bize destek sunuyor.  Hayvan barınağımızda yiyecek haricinde en çok ihtiyaç duyduğumuz malzemeler arasında temizlik malzemeleri, ilaçlar ve ameliyathanemizde sıkça kullandığımız dezenfektan gibi malzemeler başta geliyor.

Sokakların garip çocukları, tek suçları çöp karıştırmak zorunda olmaları, onları sevmek istemiyoruz, bazı insanların hayvan korkuları bu hayvanlar üzerinde linç hareketlerine dönüşüyor. Buradaki hayvanlara sokak hayvanı demekte çok doğru değil. Çünkü bunlar sokakta doğmuş ve büyümüş hayvanlar değil. Birçoğu terkedilmiş ve sokağa atılmış hayvanlar. Köyler ise bu terkedilmiş köpeklerin kaynağı. Neyse ki zaman zaman güzel şeylerde yaşıyoruz burada. Barınağımıza gelen insanlar kısırlaştırılmış, bütün aşıları yapılmış hayvanlara bakıp içlerinden kendilerine en uygun olanını alıyor. Bu anlamda yavrulara ise rağbet daha büyük.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.