banner461
banner195

Avanos'ta Bayram Yoğunluğu

Avanos, Kurban Bayramında yerli ve yabancı turistlerin ziyaret akınına uğradı.

 Avanos'ta Bayram Yoğunluğu
19 Ekim 2013 Cumartesi 17:42

banner143
banner134
Avanos, Kurban Bayramında yerli ve yabancı turistlerin ziyaret akınına uğradı. Bölgenin yoğun yabancı turist sezonlarından biri olmasının yanı sıra, uzun Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yerli-yabancı çok sayıda ziyaretçinin ilgisi ile bölgedeki otel, motel ve pansiyonlarda yer kalmadı.

Özellikle Avanos'ta bayram tatili süresince yerli ve yabancı turist yoğunluğu yaşanıyor. Bölgeye gelen yerli ve yabancı turistler peribacalarını ve ören yerlerini ziyaret ettikten sonra bölgede yeşilin ve suyun kucaklaştığı, ayrıca el sanatları merkezi ve doğal güzelliği ile Kapadokya bölgesinin ayrıcalıklı ilçesi Avanos'a gelerek ziyaret ediyor. Bölgeyi ziyaret eden turistler, sabah saatlerinde düzenlenen kültür turları ile bölgenin büyülü görüntüleri arasında tarihi ve kültürel değerleri ziyaret ederek Avanos'ta nefes alıyor ve günün yorgunluğunu atıyorlar.

Bayram tatilinde Kapadokya'yı tercih eden yerli turistlerinde ilk durağı Avanos oluyor. Türkiye'nin dört bir tarafından gelen yerli turistlere Avanos içerisinde rastlamak mümkün. Bu yoğunluk araç trafiğine de yansıyor. Çok sayıda yabancı plakalı araç çarşı merkezinde ve oto parklarda gözleniyor. Araç yoğunluğundan dolayı zaman zaman çarşı merkezinde ve Taş Köprü girişinde trafik tıkanıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.