banner461
banner195

Avanos'ta TOKİ Konusunda Gereken Adım Atılacak

Avanos’un Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı İsmet İnce, ilçeye TOKİ konutlarının kazandırılması konusunda girişimlerin sürdüğünü belirtirken, bu konuda kimsenin endişe taşımaması gerektiğine dikkat çekti.

Avanos'ta TOKİ Konusunda Gereken Adım Atılacak
13 Ekim 2014 Pazartesi 17:05

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Avanos’un Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı İsmet İnce, ilçeye TOKİ konutlarının kazandırılması konusunda girişimlerin sürdüğünü belirtirken, bu konuda kimsenin endişe taşımaması gerektiğine dikkat çekti.

Göreve geldikleri ilk günden itibaren TOKİ Konutları için gerekli girişimlerde bulunmayı sürdürdüklerine değinen Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, Konutların yapılabilmesi için bakanlığa önerilen ve imar değişikliği gerektiren alan konusunda yaşanan sıkıntıların bir an önce giderilerek bu konunun çözüme kavuşturulması için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüşmelerin sürdüğünü ifade etti.

Başkan İnce, “TOKİ ile ilgili bizden önce yazışmalar yapılmış. Eski Kayseri yolu üzerinde bir alan belirlenmiş. Söz konusu alan ile ilgili bir takım imar değişikliklerin yapılması kararlaştırılmış. 2013 Yılından bu yana da bir gelişme yok. 2 Kez kültür ve turizm bakanlığına gittim. Muhtelif planlar konusunda ölçüşmeyen hususlar var. Özellikle mevcut planlarla Ankara’daki planlar arasında bir bütünlüğün olmadığını gördük. Yetkililerle konuyla ilgili görüşmelerimizde sadece Avanos için değil, Türkiye’nin benzer bölgeleri için imar değişikliklerinin masaya yatırılarak önümüzdeki zaman diliminde değerlendirileceği ifade edildi. Şu durumda imar değişikliği konusunda bir gelişme yaşanamadığı için TOKİ konusunda da herhangi bir gelişme yok. Görüşmelerimiz devam ediyor. Herkes şunu bilmeli ki imar değişikliği konusunda bakanlıkla gerekli yazışmalar tamamlandığında ve imar değişikliği gerçekleştirildiğinde mutlaka TOKİ konutları konusunda gereken adım tarafımızdan atılacak” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ürgüp - 4 yıl önce
inşallah olur ama şunu hatırlatayım ürgüp ak belediye olmasına rağmen çok çok çok zorluklar sonucunda 5. senesine geldi iş yeni ortada avanos nasıl olur bilemiyorum.
Avatar
hasan - 4 yıl önce
ben 3 dönem nevşehirde akp ye oy vericem toki yapılmasını beklicem chp li avanıza toki yapılacak yokya biz enayiyiz galiba
Avatar
akp li - 4 yıl önce
akp ye küfür et hükümet ten toki iste yok yaaaa çocuk mu kandırıyon yaparsa akp ye yazıklar olsun