banner461
banner195

Avanos’ta Üçüncü Köprü İptal

Nevşehir’in Avanos ilçesinde yerel seçimler öncesinde en çok üzerinde konuşulan konulardan biri olan Üçüncü Köprü projesi rafa kaldırıldı.

 Avanos’ta Üçüncü Köprü İptal
20 Mayıs 2014 Salı 14:30

banner143
banner134

 Avanos’ta Üçüncü Köprü İptal

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Avanos ilçesinde yerel seçimler öncesinde en çok üzerinde konuşulan konulardan biri olan Üçüncü Köprü projesi rafa kaldırıldı.

İki dönem Avanos belediye başkanlığı görevinde bulunan Dr. Mustafa Körükçü’nün en önemli projelerinden biri olarak gündeme gelen ilçeye üçüncü bir köprü kazandırılarak ilçe trafiğinin rahatlatılması projesi CHP’li Başkan İsmet İnce idaresindeki belediye tarafından rafa kaldırıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, çok büyük maliyet gerektiren ve önemli ölçüde istimlak çalışmalarını gerektiren projenin yapılmayacağını açıkladı.

Başkan İnce, “Bizden önceki belediye başkanımızın gündeme getirdiği yeni bir köprü projesi hem oldukça maliyetli olması, hem de yüksek oranlarda bir istimlak çalışması gerektirdiği için gündemimizde değil. Üstelik Avanos bir turizm yöresi. Yeni yapılması planlanan köprünün yapılması planlanan alanın hemen yanında bir taş köprü var zaten. Yeni bir taş köprü aynı zamanda bir görüntü kirliliği de oluşturacak. Bu nedenlerle yeni bir köprü çalışmasına sıcak bakmıyoruz. Ancak mevcut köprünün üzerinin açılması yoluyla yeniden düzenlenmesi konusunda bir planlama çalışması içerisindeyiz. Kısmet olursa önümüzdeki günlerde konuyu gündemimize alacağız” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ali - 4 yıl önce
bu belediye başkanı ne yapıyor güzelim avanos'u güzelleştirmek yerine olduğu yerde saydırıyor
Avatar
ces50 - 4 yıl önce
yerinde saydırsa iyi geri götürüyor. köprü iptal maraton iptal chp zihniyeti yapma, yık veya engelle
Avatar
Memleket Sevdalısı - 4 yıl önce
i̇craatlar başladı avanos için bunlar müstahak gerek yok hiç bir şeye 5 sene önceki köhne sagı solu dagınık yer olsun yeniden bu insanlara bunlar çok bile biz akpli falanda degiliz yukarda yazıyor bizim ne oldugumuz hadi avanos geri geri gitmeye devam et
Avatar
asiiii - 4 yıl önce
Körükçüyü çoooooooooooooooooooooooo.....kk arayacak avanos
Avatar
ennar - 4 yıl önce
Zaten ne ile yapacak muhalefetten baska bir icraat i olmaz bunlarin yazik avanos a....
Avatar
hülya - 4 yıl önce
avanos'taki üçünçü değil dördüncü köprü iptal
Avatar
emrah - 4 yıl önce
Maliyeti benim cebimden cikan bir kopruye ne ihtiyac var. Iki tane yan yana koprunun bir anlami yok zaten. Tarihi dokuya zarardan baska bir sey olmaz. Yeter artik hizmet adina Betonlasmaya..
Avatar
bekir - 4 yıl önce
çok maliyetli diye bir bahane mi olur turizm şehri diyorsun otobüsün geçeceği yolun yok gereklilik maliyetten önce gelir belediyecilikte chp bu yüzden kaybediyor ya zaten hizmet sıfır kaynak oluştur turizm şehrinin başkanı hizmet maliyetliyse