banner461

Avanos’ta Uluslararası Turizm Karikatürleri Sergisi

banner503
Avanos’ta Uluslararası Turizm Karikatürleri Sergisi
28 Nisan 2016 Perşembe 16:11

banner143
banner134
Uluslararası Turizm Karikatürleri Sergisi Avanos’ta sergileniyor. Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği ile Anatolia Turizm Araştırmaları Dergisinin işbirliğinde uluslararası turizm karikatürleri yarışmasında finale kalan eserler, Avanos Belediyesinin katkılarıyla sergiye açıldı.
Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’na yer alan eserlerden oluşan sergi, 8. Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi etkinlik programı kapsamında, Avanos Belediyesinin katkılarıyla bu yıl Avanos’ta sergileniyor.
Serginin açılışını Avanos Kaymakamımız Mustafa Eldivan, Avanos Belediye Başkanımız İsmet İnce ve Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Nazmi Kozak kurdele keserek yaptı.
60 farklı ülkeden, 489 karikatür sanatçısının 920 eser ile katıldığı yarışmadan, seçici kurul tarafından belirlenerek ödül ve mansiyon alan eserlerle ve yetişkinler kategorisinde Romanya’dan Gabi Pavel, gençler kategorisinde ise Türkiye’den Sıla Eroğul’un (11) karikatürleri ile birlikte 45 karikatür sergileniyor.
Orta Mahalle Atatürk Caddesinde sokak sergisi şeklinde sergilenen eserler, 28 Nisan – 01 Mayıs tarihleri arasında Avanos’ta, Testi Heykelinin yanında ziyarete açık olacak.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.