banner461
banner195

Avanos’ta Yeni Yıl Kar ile Geldi

Avanos 30 Aralık Çarşamba sabahına bembeyaz bir kar örtüsüyle uyandı. Sabaha kadar ağır ağır yağan yer yer 8-10 cm’e ulaştı.

Avanos’ta Yeni Yıl Kar ile Geldi
30 Aralık 2015 Çarşamba 09:00

banner143
banner134
Nevşehir'in Avanos ilçe merkezinde şehir içi ulaşımı yönünden herhangi bir aksaklık bulunmazken, trafik açısından riskli yollar ve rampa olan yerlerde hafif tuzlama çalışmaları sabahın erken saatlerinde Belediye ekiplerimiz tarafından yapıldı.

Gece don ve buzlanma ihtimali olacağından yollarda araç sürücülerinin dikkatli olması ve tedbir alması yönünde ilgili kurumlar tarafından duyurular yayınlandı. Don riskine karşı su sayacı ve boruları açıkta bulunan vatandaşlarımızın da tedbir almaları mağdur olmamaları açısından önem arz ediyor.

Avanos’ta mevsimin en yoğun olan kar yağışı bazı vatandaşlarımıza da umut oldu. 3-4 gün kadar sürecek olan kar yağışından öğrenciler tatil, çiftçiler bereket beklerken, yer altı su rezervlerine de katkı sağlaması umut ediliyor. Bölgemiz için yapılan hava tahminlerinde kar yağışı ve buzlanma riskinin bir hafta kadar devam edeceği öngörülüyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.