banner461
banner195

Avanos'un Kaymakam Eldivan'ı Var...!

Avanos Kaymakamı Mustafa ELDİVAN ve Daire Amirlerinin Köy ziyaretlerine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Avanos'un Kaymakam Eldivan'ı Var...!
28 Mayıs 2014 Çarşamba 11:12

banner143
Avanos'un Kaymakam Eldivan'ı Var...!
İlgili Galeriye Git
banner134

 Avanos Kaymakamı Mustafa ELDİVAN’ın köy ziyaretlerine  İl Genel Meclis Üyeleri  Şaban TOPUZ, Tayfun CEYHAN, Garnizon Komutanı ve İlçe Jandarma Bölük Komutanı J. Yzbş. Serkan KOCAMANOĞLU,  İlçe Emniyet Müdürü Erkin TURĞUT, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer ALKAN, İlçe Nüfus Müdürü İbrahim ERTÜRK,  Avanos Kaymakamlık Yazı İşler Müdürü Nihal OSAN , Avanos Kütüphane Müdürü Nazife KÜÇÜK,  Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kerem YILMAZ, İlçe Malmüdürü V.  Serkan KAHRAMAN, İlçe Özel İdare Müdürü Ali Osman ŞAHİN, İlçe Tarım Müdürü Bülent ÇİFTÇİ, ve  İlçe Tapu Müdürü Veli OKUR, Avanos İlçe Müftü Vekili A.Muhammed ÇINAR,  Avanos Sosyal Hizmet Vakfı Müdürü Burcu PEKSAR,  Avanos Malmüdürlüğü Hazine Avukatı Fikret HAZEN'in  katılımlarıyla yapılan ziyaretlere Vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Heyet ;  Üçkuyu Köyü  – Paşalı  Köyü  – Akarca  Köyü, Mahmat Köyü, ve  Karacauşağı   köylerinde vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi

İlk ziyaret edilen Üçkuyu köy muhtarı Metin ÖZDEMİR ve vatandaşlar muhtarlık binası önünde  heyeti karşılayarak köyün sorunlarını heyete anlatma imkanı buldular.  konuyla ilgili daire amirleri vatandaşların sorularını yanıtlayarak 2014 yılı içerisinde köyde yapılacak yatırımlarla ilgili bilgiler verdiler.

Paşalı köyünde yapılan ziyarette ise heyeti  Paşalı Köyü Muhtarı  Sadullah ÜNAL ve Paşalılı Kadın ve erkeklerden oluşan yoğun bir kalabalık karşıladı. Paşalı Köyü Muhtarı Sadullah ÜNAL Köyün sorunlarını anlatarak Kaymakam ELDİVAN'dan  su konusunda acil yardım istedi ÜNAL ; Köyümüzde 1000 baş  büyük baş  malımız  şu anda susuzlukla karşı karşıya  köyümüzde günde 4 ton süt  toplanan Avanosun en büyük köyü   bu konuda acil çözüm üretilmesini bekliyoruz, Köyümüzün bir ikinci sorunu ise yollarımız  çok kötü köylümüz çamur içerisinde yürüyor bunun içinde bir çalışma yapılmasını bekliyoruz, Köyümüzde yapılan parklarımız yarım bunların tamamlanarak vatandaşlarımızın kullanımına açılmasını istiyoruz dedi Avanos Kaymakamı Mustafa ELDİVAN;  Köy içerisinde evlerde beslenen büyük baş hayvanlar için bir proje üretilerek köy dışına ahır yapılması yönünde çalışmalar yapılması gerekliliğini belirterek sağlık açısından bunun hayata geçirilmesi şart, bu konuyu Valimiz ve Milletvekillerine ileterek çözüm yollarını arayacağız,  Köyün yolları konusundada Kanalizasyon yapılmasını müteakip köy yollarınında yapılacağınıbelirten Kaymakam ELDİVAN Köylerimize yaptığımız bu ziyaretlerde özellikle Daire amirlerimide yanımda getirerek sizlerin dertlerini, sorunlarını yerinde görüp ona göre çare üretip çözüm yollarını araştıracağız dedi.

Heyet daha sonra Kalaba Belediye Başkanı Mustafa KÖROĞLU'nun konuğu oldu. Başkan KÖROĞLU Misafirlerle tek tek ilgilenerek Ayyıldız Kebap salonunda Müdür Adnan YILDIRIM'ın hazırladığı  Öğle yemeği ile Ziyaretin Öğleden sonraki bölümü Akarca köyüne geçti.Akarca köyünde ilk ziyaret Ergenekon Koruluğu oldu 2005 yılında hayata geçirilen korulukta Akarca Köy Muhtarı Murat DÖNMEZ konuklarına Kara Kovan Bal ve Yoğurt ikramında bulunduktan sonra Vatandaşlarla bir araya gelen heyet Köyün sorunlarını dinledi Köyün en acil çözüm bekleyen sorununun 35 - 40 yıllık  pik su borularının değiştirilmesi ve aynı zamanda su depolarınında elden geçirilmesinin  gerektiği köyde sudan kaynaklı guatr, ve bağırsak rahatsızlığının arttığını bu konuya çözüm bulunmasını, Gençler için bir halı saha veya cim saha, yapılmasını istediler. gezinin 4. durağı Mahmat Kasabasında Muhtar Zekerriya DENİZ heyeti Köy Camisi bahçesinde karşılayarak köyün sorunlarını anlattı., Gezinin 5. durağı Karcauşağı Köyü oldu. Karacauşağı Köyü Muhtarı Şaban ÖZTÜRK Muhtarlık binasında misafirlerini ağırlayarak köyün sorunlarını yetkililere iletti.

Üçkuyu köy muhtarı Metin ÖZDEMİR, Paşalı Köyü Muhtarı  Sadullah ÜNAL, Akarca Köy Muhtarı Murat DÖNMEZ, Mahmat Kasabasında Muhtar Zekerriya DENİZ, Karacauşağı Köyü Muhtarı Şaban ÖZTÜRK, Avanos Kayamakamımız Mustafa ELDİVAN ve Beraberindeki daire amirlerimizi köyümüzde görmekten büyük mutluluk duyduk, vatandaşlarımızla tek tek ilgilenilmesi, sorunların dinlenilmesi ve çözüm yolları konusunda fikir beyan edilmesi mutluluğumuzu bir kat daha artırdı.  Bu ziyaretlere  devam edilmesi ve köylerimizin sorunlarının çözülmesi yönünde yapılacak olan çalışmalara inancımız tam dediler.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.