banner461

Babasının Hac Arzusunu Oğlu Gerçekleştirecek

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde hac için başvurduğu kurada 8 yıl boyunca ismi çıkmayan ve geçtiğimiz yıl geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Ahmet Çandır'ın yerine 23 yaşındaki oğlu Arda Çandır kutsal topraklara giderek hacı olacak.

banner503
Babasının Hac Arzusunu Oğlu Gerçekleştirecek
21 Ağustos 2015 Cuma 23:32

banner143
banner134
 Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde hac için başvurduğu kurada 8 yıl boyunca ismi çıkmayan ve geçtiğimiz yıl geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Ahmet Çandır'ın yerine 23 yaşındaki oğlu Arda Çandır kutsal topraklara giderek hacı olacak.

- BABASININ HAC ARZUSUNU OĞLU GERÇEKLEŞTİRECEK 


- HAC İÇİN KURADA 8 YIL BOYUNCA İSMİ ÇIKMAYAN VE GEÇTİĞİMİZ YIL HAYATINI KAYBEDEN AHMET ÇANDIR'IN YERİNE OĞLU HACCA GİDECEKNevşehir’in Ürgüp ilçesinde kutsal topraklara gitmek için 2007 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’na başvuran ve beklediği 8 yıl boyunca kurada ismi çıkmayan Ahmet Çandır (49), 6 Haziran 2014 tarihinde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Çandır’ın ölümünün ardından geçmiş yıllarda kurada ismi çıkmayanlara tanınan hak ile birlikte yerine bu yıl 23 yaşındaki oğlu Arda Çandır kutsal topraklara giderek hacı olacak. Ürgüp’te turizm sektöründe çalışan Arda Çandır, babasının resmi bir kurumda çalıştığı sırada 2007 yılında müftülük aracılığıyla kutsal topraklara gitmek amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı'na başvuruda bulunduğunu söyledi. Her sene büyük bir umutla kuraya giren babasının bu hayaline bir türlü kavuşamadığını belirten Çandır, 2014 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın geçmiş yıllarda kurada çıkmayanlardan büyük bölümünü kuraya tabi tutmamasına karşın yine isminin çıkmadığını ifade etti. 2007 yılından 2014 yılına kadar hac için kurada ismi çıkmayan babasının büyük üzüntü yaşadığını ve geçtiğimiz yıl geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybettiğini anlatan Çandır, “Annem Nejla Çandır ile birlikte çarşıdan evlerine giden babamın kullandığı motosiklete Ürgüp Kavaklıönü Mahallesi’nde bir araç çarptı. Kazada babam hayatını kaybederken annem ise ağır yaralandı. Annemin tedavisi halen sürüyor” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2015 yılı kura sonuçları açıklandığında babasının isminin çıkmasıyla büyük şaşkınlık yaşadıklarını ifade eden Çandır, merhum babası ve tedavisi süren annesinin yerine tanınan hak ile kendisinin kutsal topraklara gitmeye karar verdiğini söyledi. Çandır, “Rahmetli babam kutsal topraklara gitmeyi çok istemişti. Yıllarca bekledi ama nasip olmadı. Babamın en büyük arzusunu yerine getirmek için ben bu yolculuğa çıkacağım. Babamın yerine hac farizamı yerine getirerek o kutsal mekanda babam için dua edeceğim” diye konuştu.

Arda Çandır, 30 Ağustos Pazar günü Nevşehir’in Ürgüp ilçesinden kafile ile kutsal topraklara gidecek. 
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.