banner461
banner195

Bağışlanan Çiçekler İhh'ya 2500 TL Gelir Getirdi

Nevşehir Belediye Başkanlığına seçilen Hasan Ünver, çeşitli firma ve kuruluş temsilcileri ve vatandaşlardan gelen kutlama çiçeklerini , İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'na (İHH) bağışlama kararı almasının ardından çiçeklerin satımı ile 2 bin 500 TL’lik gelir sağlandığı bildirildi.

Bağışlanan Çiçekler İhh'ya 2500 TL Gelir Getirdi
11 Nisan 2014 Cuma 11:46

banner143
banner134

 Nevşehir Belediye Başkanlığına seçilen Hasan Ünver, çeşitli firma ve kuruluş temsilcileri ve vatandaşlardan gelen kutlama çiçeklerini, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'na (İHH) bağışlama kararı almasının ardından çiçeklerin satımı ile 2 bin 500 TL'lik gelir sağlandığı bildirildi.

Belediye Başkanı Hasan Ünver, başkanlığını kutlamak için çeşitli firma ve kuruluş temsilcilerinin yanı sıra vatandaşlardan gelen kutlama çiçeklerini, Türkiye'nin yanı sıra Mısır, Suriye, Filistin, Arakan, Somali, Çad, Gana, Kosova ve Nijer gibi, dünyada açlığın yanı sıra zulme uğramış din, dil, ırk farkı gözetmeksizin yardım elini uzatan İHH'ya bağışlama kararı aldığını belirtmişti.

İHH Nevşehir Koordinatörü Baki Öncel yaptığı açıklamada, bu örnek davranış sonrasında Nevşehir Belediyesi'nden teslim alınan 200 ü aşkın saksılı kutlama çiçeklerinin satımı ile 2 bin 500 TL'lik bir katkının sağlandığını belirtti.

Belirli aralıklarla Suriye'ye yönelen insani yardımların Tırlar yardımıyla ihtiyaç sahibi Suriyeli Müslümanlara ulaştırılması için tek bir Tır'ın 2 bin TL'lik bir bedel ile bu yardımın ulaştığını vurgulayan Öncel, Nevşehir Belediye Başkanı Ünver'in bu jesti ile bir yardım Tırı'nın ulaşım maliyetinin de kutlama çiçekleri ile karşılandığını söyledi.

Öncel, ayrıca Belediye Başkanı Ünver tarafından bağışlanan 2 koyunun da kesilerek etlerinin Nevşehir'deki ihtiyaç sahibi 20 aileye dağıtıldığını belirterek, Ünver'in bu katkıları için teşekkür etti. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
... - 4 yıl önce
önce kendi memleketiniz ve ülkenizdekileri düşünün de sonra sıra suriye ye gelsin sayın başkan..
Avatar
nasıl - 4 yıl önce
başkan çok inançlı bir insandır.