banner461
banner195

Bakan Eroğlu: Nevşehir İçin Büyük Düşünüyoruz...!

Bakanlığı ile ilgili incelemelerde bulunmak için Nevşehir’e gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Nevşehir için her zaman büyük düşünceler içerisinde olduklarını söyledi.

Bakan Eroğlu: Nevşehir İçin Büyük Düşünüyoruz...!
10 Eylül 2013 Salı 15:41

banner143
Bakan Eroğlu: Nevşehir İçin Büyük Düşünüyoruz...!
İlgili Galeriye Git
banner134

 ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI VEYSEL EROĞLU :

“NEVŞEHİR İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNÜYORUZ”

Bakanlığı ile ilgili  incelemelerde bulunmak için Nevşehir’e gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Nevşehir için her zaman büyük düşünceler içerisinde olduklarını söyledi.

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’ı makamında ziyaret ettikten sonra Nevşehir Belediyesi’ne gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver kapıda karşıladı.

Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü merasim mangasını selamlayan Eroğlu, daha sonra Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret etti.

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan,AK Parti Nevşehir Milletvekilleri;  Ahmet Erdal Feralan,Murat Göktürk ve Ebubekir’in yanı sıra AK Partili yöneticiler ve bazı belediye başkanlarının da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,AK Parti döneminde başları dik bir şekilde siyaset yapma imkanı bulduklarını söyledi.

Halkın AK Parti’yi sevgisi ile daha üst noktalara taşıma kararlılığı içerisinde olduğunu gözlemlediklerini anlatan Ünver, dün Ankara’ya yaptıkları bir çalışma ziyareti sırasında  Ankara’nın Şerefli Koçhisar ilçesinde yaşadıkları bir olayı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ‘na aktardı. Nevşehir Milletvekilleri ile yol boyunca satışa sunulan bir kavun tezgâhının önünde durarak kavun tadımı yapmak istediklerini söyleyen Ünver “ Kavunu satan 13-14 yaşlarındaki bir gençten kavun isteğinde bulunduk. Bize kavunları getirdi. Önce çok iyi dediği kavunu tattık, ama hiç de beğenmedik, sonra bir kavun daha getirdi ,gerçekten kavun çok iyi idi. Genç bize sordu; “Neden ilk getirdiğim kavun hakkında bir şey söylemediniz. Ben size söyleyeyim, o getirdiğim kavun, AK Parti öncesi gibi idi, ama şimdi yediğiniz bu kavun AK Parti dönemi kavunu gibi. ”dedi. Doğrusu şaşırmıştık milletvekili arkadaşımızla. Sonra parasını vermek isteğince “Siz bu millete hizmet ediyorsunuz, bir de sizden paramı isteyeceğim” dedi.Biz zorla da olsa kavunların bedelini ödedik, tam çıkacağımız sırada o genç, arabamızın önüne geçip bize birkaç daha kavun verdi. 13 -14 yaşlarındaki bir genç bile AK Parti’nin ülke adına yaptığı çalışmaları takdir ediyor. Bu da bizi bu alanda daha fazla çalışmamız gerektiği yönünde adeta kamçılıyor.” diye konuştu.

Bir takım insanların kişisel menfaat ve çıkarları doğrultusunda çaba harcamadıklarının altını çizen Ünver, halkın sevgisi ve  duası ile  kendilerini daha da fazla çalışma yapmaya zorunlu hissettiklerini ifade etti. Nevşehir’in daha yeşil bir görüntü içerisinde olması için Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan isteklerinin bugüne kadar yerine geldiğini vurgulayan Ünver, Ihlamur fidanları ile kentin havasının daha farklı hale geldiğini, kısa zamanda gönderileceği müjdesini aldıkları badem fidanları ile de türkülere bile konu olan badem üretiminin daha da yaygın hale geleceğine inandıklarını ifade etti. Nevşehir’in Kahveci Dağı’nda yapılandırılan Kent Ormanı’nı sivil toplum örgütleri ile birlikte beklentileri karşılar bir düzeyde işleterek güzel bir mesire alanı olarak hizmete kazandırmayı hedeflediklerini vurgulayan Ünver, vatandaşlara sunulan hizmetlerin kısa süre içerisinde Nevşehir’e getirilmesinde katkı sağlayan başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm kabine üyeleri ile vatandaşlar adına şükran borçlu olduklarını ifade etti.

Ziyarette konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’da,Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in çalışkanlığı ile dikkat çektiğini belirterek,Nevşehir’in AK Parti ile unutulan hizmetleri almayı sürdürdüğünü dile getirdi.

Nevşehir’e getirilen hizmetler için konulan ödenekleri geçmiş ile mukayesesinin yapılması ile bunun daha net bir şekilde anlaşılabileceğini belirten Erdoğlu, AK Parti olarak her zaman Nevşehir için büyük düşündüklerini söyledi. Sadece bugünü değil, geleceği de düşünerek yatırımlar ortaya koyduklarını  söyleyen Eroğlu, Nevşehir’i marka kent haline getirmek için şehrin inşasına çalıştıklarını kaydetti. Nevşehir’in içme suyu noktasında da geleceğe yönelik hedeflerini daha şimdiden belirgin hale getirme kararlılığı içerisinde olduklarını anlatan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bir süre önce Nevşehir İçme Suyu irsaliye hattı  ve Su Arıtma tesisine yönelik ihalenin de yapıldığını hatırlattı.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver daha sonra ziyaretin anısına Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na Avanos toprağından yapılı Hitit Anforasını takdim etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.