banner461

Bakan Güllüce Nevşehir’de

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Nevşehir'e geldi...Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, paralel yapı operasyonu ile ilgili olarak, “Adalet mülkün temelidir” dedi.

banner503
Bakan Güllüce Nevşehir’de
05 Ağustos 2014 Salı 11:39

banner143
banner134

Açılış ve Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Nevşehir'e gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, ilk olarak Nevşehir Valiliğine ziyarette bulundu.
Bakan Güllüce Valilik ziyaretinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Güllüce, emniyetteki 2. dalga operasyon ile ilgili olarak, "Be nde basın yoluyla izledim gelişmeleri. Tabii bu adli bir mesele, bizim bir şey konuşmamız doğru değil. Adli çalışmalar devam ediyor. Ne olur, ne biter yargının işidir. Şimdi biz bir şey konuşsak hemen, 'Bak yargının işine karıştı' derler. Konuşmayınca da, 'Bak konuşmuyor' derler. Sade diyeceğimiz o kadar olur ki; adalet mülkün temelidir" diye konuştu.

Daha sonra 10 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Güllüce, Başbakan Erdoğan'ın 11 Ağustos sabahı Türkiye'nin yeni Cumhurbaşkanı olacağını ve yüzde 56'nın üzerinde oy alacağını kaydetti. Muhalefet partilerinin seçimlerin ardından yaşayacağı sorunları kendi arasında çözmeye çalışacağını ifade eden Güllüce, Erdoğan'ın yüzde 55'in altında bir oy almayacağını iddia etti. Bakan Güllüce, "Başbakanımızın oy oranı anketlere göre yüzde 55'ten daha yukarıda. Yapılan anketlere göre en az yüzde 55 oy alacağı ortaya çıkıyor. Daha 3-4 puan yukarıda gösteren anketler de var. Seçimlerden sonra ne olacağını muhalefet düşünsün. Onların çatı mı çökecek taban mı yukarı fırlayacak, taban mı çatıyı patlatacak, çatı mı tabanı ezecek, onu ben cevaplamayayım. Onu çatısı ile tabanı kendi aralarında 11 Ağustos günü değerlendirsinler ama inşallah 11 Ağustos sabahı veya seçim gecesi müjdeli bir haber olarak Sayın Başbakan ilk defa Türkiye'de halkın kendi eliyle seçtiği Cumhurbaşkanı olacak. Türk tarihinde ilk defa vatandaş kendi mübarek eliyle sandığa gidiyor, oyunu veriyor ve cumhurbaşkanını seçiyor. 10 Ağustos gecesi saat 22.00 civarında televizyonlarda, 'Türk tarihinde ilk defa vatandaş kendi elleriyle oy kullanmıştır ve yüzde 56'dan fazla bir oy ile Erdoğan Cumhurbaşkanı seçilmiştir' şeklinde birhaber yayınlanacak. Muhalefet nasıl düşünür, ne yapar, ondan sonra kendi içerisindeki kargaşayı nasıl çözer, partileri kaça bölünür, kendi liderleri olan kavgaları nereye gider, hangi lider devam etmeyi başarır, hangi lider devam etmeyi başaramaz, tabanı o lideri hangi zorlukla muhatap eder, taban bu aday belirlemede kendilerini hiçe sayma halini nasıl değerlendirir, 'Bizi niye saymadın?' diye nasıl hesap sorar, onların genel başkanları da nasıl cevap verir, bu cevap ve soru sonrasında partilerinde nasıl bir çatırdama olur, biz bunlara karışmayız. Bunlar onların kendi meseleleri ve çözsünler. Biz bir şeyi biliyoruz. 11 Ağustos günü Sabah saat 09.00'da genel başkanımız inşallah Cumhurbaşkanı olacaktır. Akşam ilan edilir, Sabah da biz gider kutlarız" şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin seçimlerin ardından Ak Parti'de bir genel başkan sorunu yaşanıp yaşanmayacağı şeklindeki sorusunu da yanıtlayan Güllüce, Ak Parti'nin dünyanın en büyük sivil toplum örgütü olduğunu ifade ederek, "Oldukça fazla sayıda yetişmiş insana sahip bir partiyiz. Ak Parti'nin içinde bırakın Türkiye'yi, onlarca ayrı bir ülkeyi yönetecek kadar güçlü bir ekip var" dedi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 22 Temmuzda yapılan operasyonun ikinci dalgası sonrasında yaptığı değerlendirmede “Ben de televizyondan seyrettim.

 

Adli bir mesele, bizim bir şey konuşmamız doğru değil. Adli çalışmalar devam ediyor, ne oluyor ne bitiyor, bakacağız. Biz bir şey konuşsak, hemen “ yargıya müdahale ediyor” derler. Konuşmayınca “bak konuşmadı” derler. “Adalet mülkün temelidir” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları kapsamında Nevşehir’e geldi. Dün gece geç saatlerde şehre gelerek Uçhisar beldesinde bulunan bir butik otelde konaklayan Bakan Güllüce, sabah saatlerinde ilk olarak Nevşehir Valiliği’ne geldi. Vali Mehmet Ceylan ve daire müdürleri tarafından törenle karşılanan Bakan Güllüce, sonrasında Fuaye Salonu’na geçerek şeref defterini imzaladı. Burada Vali Ceylan tarafından Avanos ilçesinde topraktan yapılma Hitit Amforası hediye edildi.

Valilik makamına geçen Bakan Güllüce’ye, Vali Mehmet Ceylan tarafından ilin durumu konusunda brifing verildi. Sonrasında gazetecilerin gündeme dair sorularını cevaplayan Bakan Güllüce, dün gece yapılan ikinci dalga polis operasyonu ile ilgili soruyu “Ben de televizyondan seyrettim. Adli bir mesele, bizim bir şey konuşmamız doğru değil. Adli çalışmalar devam ediyor, ne oluyor ne bitiyor, bakacağız. Biz bir şey konuşsak, hemen “ yargıya müdahale ediyor” derler. Konuşmayınca “bak konuşmadı” derler. “Adalet mülkün temelidir” diyorum” diyerek cevapladı.

“Cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 55 veya daha yukarısında alarak seçilmesi halinde muhalefette bir çatırdama olabilir mi” şeklinde soruya ise şu yanıtı verdi “ Sayın Başbakanımızın anketler an az yüzde 55 alarak ilk turda Cumhurbaşkanlığına seçileceğini gösteriyor. 3- 4 puan hatta daha fazla yüksek gösteren anketlerde var. Muhalefet partileri açısından ise çatımı çökecek, taban mı yukarı fırlayacak, taban mı çatıyı patlatacak, çatı mı tabanı ezecek, yani onu ben cevaplamayım. Çatı ile taban, tabanla çatı kendi aralarında 11 Ağustos günü değerlendirsinler. 10 Ağustos saat 21.00’den itibaren  bizim açımızdan Sayın Başbakanımızın Cumhurbaşkanlığına halkın kendi eliyle Türk tarihinde ilk defa Orhun ve Göktürklerden başlayın Gazneliler, Selçuklulara kadar gidin Türk tarihinde böyle bir seçim yok. Vatandaş kendi mübarek eliyle sandığa gidecek ve oyunu verecek. “Yüzde 56’dan fazla bir oyla Cumhurbaşkanı seçilmiştir, milletimize hayırlı olsun, diyebiliriz” tüm  televizyon kanallarında verilen sonuçlar bunu gösteriyor. Bundan sonra muhalefet ne yapar, hangi lider devam etmeyi başarabilir, taban liderleri nasıl kabul eder, aday belirlemede kendilerini hiçe sayılmasını nasıl değerlendirir, bizi hesaba katmadın diye nasıl hesap sorar, biz bunlara karışmayız. Biz bir şeye karışıyoruz. 11 Ağustos 2014 Pazartesi günü Sayın Başbakanımız Cumhurbaşkanı olacak, bizde gidip kutlayacağız.”

Bir basın mensubunun “Sayın Başbakan köşke çıkınca AK Parti’de nasıl gelişmeler olabilir” sorusu üzerine ise “ AK Parti kurumsal kimliği olan, Türk vatandaşı olsun veya olmasın herkesin hafsalasının almadığı başarıları gerçekleştirmiş olan bir parti, kurum ve teşkilattır. Dünyanın en büyük sivil organizasyonudur. Tabanının sesini dinleyen, en kılcal damarlara kadar teşkilatlanmış, çok fazla sayıda yetişmiş insana sahip bir partidir. Sayın Başbakan öncülüğünde önemli bir kadro var. AK Parti içerisinde ülkeyi yönetecek kadar onlarca ekip var” dedi.

Zalimlerin sonu iyi olmuyor

Gazze’de dünyanın gözü önünde büyük bir kıyımın yaşandığını kaydeden Bakan Güllüce “Dünyanın gözü önünde bu kadar vahşi katliamın olması utanç verici bir tablodur. Bütün dünya insanlarının bundan yüzü kızarmalıdır. Annesinin karnındaki çocuğu öldürecek kadar vahşi bir katliam yapılıyor. Müslümanların kutsal ayı Ramazan’da binlerce kadın ve çocuğu katleden İsrail’in yaptığı insanlık için utanç vericidir. “Bir İsrail askeri esir alındı” diye bir haber çıktı. Hemen Amerika “ kayıtsız şartsız bu adamı teslim edin” dedi. Bir tane İsrailli subay için bunu yaptı. Ya sen bu kadar insanı öldüreceksin, çocuklar parça parça olacak, anne karnında çocuklar ölecekler, buna bir şey demeyeceksin. Sonra da kalkacak “ barış adına bir subayı teslim et” diyeceksin. Bu nasıl bir surat, nasıl bir gamsızlık. Bu kuşak olmasa da gelecek kuşaklar hem İsrail’in yaptığı zulmün, hem de bunlara ses çıkarmayan dünya devletleri liderlerini suçlayacaktır. Güney Amerika ülkelerini kutluyorum. Ama Müslüman dünyadan bir tek Recep Tayyip Erdoğan sesini çıkarıyor, başka tepki koyan yok. Ramazan’da nasıl oruç tuttuk, bilemedik. İçimiz dışımıza çıktı. Gözümüzün önünde kadınlar, çocuklar öldürülüyor. Hastaneler, okullar bombalanıyor. Bizim millet olarak zalimin karşısında olmak gibi bir fıtratımız var. Rahat oruç tutamadık, rahat Bayram edemedik. Zalimliğin sonu hiç iyi olmuyor. Zalimlikle abad olmuş dünyada bir kurum, kişi veya devlet yok. Hitler, 1940’larda dünyayı titretiyordu. Sonra benzin dökerek kendini yakmak zorunda kaldı. İsrail’in katilleri ne döküp kendilerini yakacak, Onu ben bilmiyorum” diye konuştu.

Bakan Güllüce, Valilik ziyaretinin ardından Nevşehir Belediyesi’ne geçti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ERGEN - 6 yıl önce
eskiden bakanlar ya temel atmaya ya açılış yapmaya gelirdi
Avatar
Adalet Arayıp Duru - 6 yıl önce
adaletin temeline bu paralelcileri kim koduydu bakanım görmeyenim....
Avatar
EREMEMİŞ ERGEN - 6 yıl önce @ERGEN
yeni türkiyenin temelini atiyoruz onun için geldi sayin bakan...