banner461
banner195

Bakan'a Sulusaray Kabak Çekirdeği İkramı

Ak Parti Nevşehir İl teşkilatının tarafından düzenlenen İl Danışma Meclisi toplantısına katılmak üzere Nevşehir’e gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a Nevşehir Sulusaray'ın sütle kavrulmuş meşhur Kabak Çekirdeği Sulusaray Belediye Başkanı Bayram Yılmaz tarafından ikram edildi.

Bakan'a Sulusaray Kabak Çekirdeği İkramı
30 Ekim 2014 Perşembe 16:00

banner143
banner134
Nevşehir ile özleşen ve üretimi Sulusaray kasabasında yapılan sütle kavrulmuş meşhur kabak çekirdeği yurt içinden ve yurt dışından yoğun ilgi görüyor. Daha çok kişiye hitap etmesi için yapılan çalışmalara Sulusaray Belediye Başkanı Bayram Yılmaz’da destek oldu. Ak Parti Nevşehir İl teşkilatının tarafından düzenlenen İl Danışma Meclisi toplantısına katılmak üzere Nevşehir’e gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a ikram edilen Nevşehir'in Sulusaray Kabak Çekideğini beğendiğini ifade ederek, Nevşehir bölgesinde kabak çekirdeği üretim alanını geliştirmek için projeleri hayata geçireceklerini belirtti.

Sulusaray Belediye Başkanı Bayram Yılmaz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'a hazırladığı Sulusaray kabak çekirdeği paketini  teslim ederek En lezzetli Kabak Çekirdeği Nevşehir Sulusaray ve bölgemizde yetiştirilip özel olarak kavrulmaktadır.Bu lezzeti başka yerde bulmak mümkün değil. Sağlık için bir çok derde deva Kabak çekirdeğimiz Afiyet olsun dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.