banner461

Balcı’nın Sözlerini Kendisinden Başkası Duymadı

evşehir’e bağlı Derinkuyu ilçesindeki çiftçilerin büyük bir bölümünün patates üretiminden dolayı büyük bir borç yükü altında bulunduğunu kaydeden Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı, Patates borçlarına mutlaka el atılması gerektiğini söyledi. Ancak, Başkan Balcı’nın sözlerini kendisinden başkası duymadı.

banner503
Balcı’nın Sözlerini Kendisinden Başkası Duymadı
07 Temmuz 2014 Pazartesi 17:44

banner143
banner134

 Balcı’nın Sözlerini Kendisinden Başkası Duymadı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’e bağlı Derinkuyu ilçesindeki çiftçilerin büyük bir bölümünün patates üretiminden dolayı büyük bir borç yükü altında bulunduğunu kaydeden Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı, Patates borçlarına mutlaka el atılması gerektiğini söyledi. Ancak, Başkan Balcı’nın sözlerini kendisinden başkası duymadı.

Yöre çiftçisinin patates üretiminden dolayı çok büyük bir maddi sıkıntı içerisinde yaşamak durumunda kaldığını vurgulayan Başkan Balcı, ilçenin % 35’e yakınının bu borçlar nedeniyle hacizlik olduğunu dile getirdi.

Çiftçinin borcunu ödemekten kaçmadığını ancak geçmiş yıllardan biriken tarımsal sulamadan kaynaklanan borçları nedeniyle borçlarını da zamanında ödeyemediğinin altını çizen Derinkuyu Belediye Başkanı Balcı, “İlçemizde ne yazık ki çiftçilerimizin büyük bir bölümü borç yükü altında ve haciz kapılarında çare arıyor. Patates üretiminden % 15, Fasülye üretiminden dolayı % 40 dolayında insanımız sıkıntısız. Ama geride kalan ilçe nüfusumuzun % 35’i hacizlik. Geçimini yapamaz hale düşmüş durumda. Yoksa borcunu ödemekten kimse kaçmıyor. Bu elektrik borçlarına hükümet bir an önce el atmalı. Belediyemizin su tahsilatları da son yıllarda oldukça düştü. Ve borç yükü altında boğulan çiftçilerimizden bizimde alacaklarımız epey çoğaldı. Ama alamıyoruz. 2 bine yakın kişi içerisinde bulunduğu maddi sıkıntılar nedeniyle il dışında çalışıyor” açıklamalarında bulundu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sabır - 6 yıl önce
barzaninin dedikleri hemen duyuluyor ama
Avatar
kamil - 6 yıl önce
Esnaf kefalette para sikintisi var demek ki alacaklar gelmiyor
Avatar
nevşehırlı - 6 yıl önce
pate pazarda 1750tl mersınde parayıyecegınıze borcunu ödebaşkanın partısı çözüm bulsun
Avatar
vatandaş - 6 yıl önce
sayın balcı vatandaşın borçlu olması sana seçim kazandırdı belediyenin kamyonları kum getirdi kolilerle yiyecek ceplere harçlıkla beş yıl kazandın patates işine başkaları baksın da şu kanalizasyon işi ile til yolunun taş döşenmesi ne oldu.
Avatar
derinkuyulu - 6 yıl önce
yatmakla ses duyurulmaz sayın başkan sizden önceki başkan ibo da derinkuyu ankaradan görünmüyor demişti belediye yan gelip yatma yeri değil çalışacaksın duyuracaksın
Avatar
murat - 6 yıl önce
uyu uyu yat uyu beş yıl daha işin iş arada kayseriye de git ankara uzak geliyor