banner461
banner195

Balık Ölümleri Bu Yıl Sona Erdirilir mi?

Tam bir yıl öncesinde yine gündeme gelen Acıgöl ilçesine bağlı Tatlarin Barajındaki Balık ölümleri konusu Ulusal gündeme taşınmış, bunun üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bir inceleme başlatmıştı.

Balık Ölümleri Bu Yıl Sona Erdirilir mi?
05 Ocak 2015 Pazartesi 17:05

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Tam bir yıl öncesinde yine gündeme gelen Acıgöl ilçesine bağlı Tatlarin Barajındaki Balık ölümleri konusu Ulusal gündeme taşınmış, bunun üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bir inceleme başlatmıştı.

Yapılan incelemeler sonucunda; Tatlarin Barajı'nda, göletin muhtelif noktalarından PH ve oksijen doygunluğu ölçümleri yapıldı. Acıgöl Kaymakamlığı'na olayla ilgili bilgi verildi. Daha sonra Nevşehir Üniversitesi ile irtibata geçilerek üniversitenin biyoloji bölümü ile baraj göletine gidilerek detaylı incelemelerde bulunuldu. Su numunesi ve balık numuneleri alınarak kimyasal ve mikrobiyolojik analizlerin yapılmasına başlandı. Ayrıca göletin temizlenmesi için Acıgöl Kaymakamlığı tarafından çalışma başlatılmıştı.

Fakat geçen süreç içinde değişen ya da düzelen bir şey olmadı. Tatlarin  beldesindeki sulama barajında yaşanan balık ölümlerinin bu yıl sona erdirilmesi bekleniyor. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.