banner461
banner195

Balık Ölümleri Sürecek mi?

Tam bir yıl öncesinde yine gündeme gelen Acıgöl ilçesine bağlı Tatlarin Barajındaki Balık ölümleri konusu Ulusal gündeme taşınmış, bunun üzerine geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bir inceleme başlatmıştı.

Balık  Ölümleri Sürecek mi?
20 Mayıs 2014 Salı 13:29

banner143
banner134

 Ölümler Sürecek mi?

NEVŞEHİR(MHA) Tam bir yıl öncesinde yine gündeme gelen Acıgöl ilçesine bağlı Tatlarin Barajındaki Balık ölümleri konusu Ulusal gündeme taşınmış, bunun üzerine geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bir inceleme başlatmıştı.

Yapılan incelemeler sonucunda; Tatlarin Barajı'nda, göletin muhtelif noktalarından PH ve oksijen doygunluğu ölçümleri yapıldı. Acıgöl Kaymakamlığı'na olayla ilgili bilgi verildi. Daha sonra Nevşehir Üniversitesi ile irtibata geçilerek üniversitenin biyoloji bölümü ile baraj göletine gidilerek detaylı incelemelerde bulunuldu.

Su numunesi ve balık numuneleri alınarak kimyasal ve mikrobiyolojik analizlerin yapılmasına başlandı. Ayrıca göletin temizlenmesi için Acıgöl Kaymakamlığı tarafından çalışma başlatılmıştı. Fakat geçen süreç içinde değişen ya da düzelen bir şey olmadı. Tatlarin  beldesindeki sulama barajında yaşanan balık ölümleri devam ediyor.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
çevreci - 4 yıl önce
sevgili fib haber duyarlı olmanız güzel fakat haber eksik barajı besleyen su kaynagının özel organizenin vahşi atık suları hem bu baraja hemde geçtigi tepeköy,karacaören ve inallıda ki dogal hayata zarar veriyor yerinde inceleyip samimi bir haber yaparsanız daha iyi olur gazeteciliginde geregi duyarlılıktır.