banner461
banner195

Bartholomeos’a Tepkiler Sürüyor

Her yıl olduğu gibi hafta sonu da Kapadokya'ya gelerek Bahar Ayini'ni yöneten Fener Rum Patriği Bartholomeos'a patrikhane görevlileri de eşlik etti.

 Bartholomeos’a Tepkiler Sürüyor
21 Haziran 2014 Cumartesi 17:34

banner143
banner134

 Bartholomeos’a Tepkiler Sürüyor

NEVŞEHİR(MHA) Her yıl olduğu gibi hafta sonu da Kapadokya'ya gelerek Bahar Ayini'ni yöneten Fener Rum Patriği Bartholomeos'a patrikhane görevlileri de eşlik etti. Ürgüp ilçesine bağlı Mustafa Paşa ve Cemil Köyü'nde bulunan kiliselerde bahar ayinlerine katılan fener Rum Patriği Barholomeus  Nevşehir'e geldi.

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan'ı makamında ziyaret eden Bartholomeos'a patrikhane görevlileri de eşlik eti. Yunanistan'dan Nevşehir'e gelen Yunanlı bakan ve bakan eşleri ile yabancı turistlerin katıldığı ayin pazar günü yapıldı.

Bartholomeus daha önce Nevşehir'e geldiğinde Alperen Ocakları İl Teşkilatı üyeleri tarafından pankart açılarak protesto edilmişti. O dönemde çıktığı bir yabancı televizyon programında "Türkiye'de kendimi çarmıha gerilmiş gibi hissediyorum" diyen Bartholomeus'u Alperenler "Türkiye'de kedimi çarmıha gerilmiş gibi hissediyorum dedin, Kapadokya'da özgürce ayindesin. Yalan söyledin"  ve "Sakalından Bart"  yazılı pankartla protesto etmişlerdi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.