banner461
banner195

Başbakan Erdoğan Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi toplu açılış törenine katıldı!

Başbakan Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Dünya Çevre Günü dolayısıyla düzenlediği "Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi" toplu açılış törenine katıldı.

Başbakan Erdoğan Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi toplu açılış törenine katıldı!
05 Haziran 2014 Perşembe 13:08

banner143
Başbakan Erdoğan Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi toplu açılış törenine katıldı! Nevşehir
İlgili Galeriye Git
banner134
BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN CANLI YAYINLA AÇILIŞA KATILDI

KATI ATIK DÜZENLİ DEPOLAMA TESİSİ HİZMETE AÇILDI

Kapadokya İl Özel İdareleri ve Belediyeler Birliği tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı katkıları ile yapımı tamamlanan Nevşehir Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayınla katıldığı bir törenle hizmete kazandırıldı.

Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Sulusaray Beldesi’nin İçmece mevkiinde toplam 655 bin metrekarelik bir alanda yapımı tamamlanan Nevşehir Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 5 Haziran Dünya Çevre günü kutlamaları kapsamında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı canlı yayınla hizmete kazandırıldı.

Nevşehir’in yanı sıra 22 Belediye’nin de  günde yaklaşık 250 tona yakın katı atıklarının da değerlendirileceği tesisin açılışı nedeniyle düzenlenen törende konuşan Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, yaşanılan  çevrenin en iyi bir şekilde korunmasının önem taşıdığını dile getirerek “ Çevrenin en iyi şekilde korunması ve çevrenin karşı karşıya kalacağı tehlikenin de önlenmesi devlet olarak bizlerin, halkın    ve bizzat toplumun  önemli görevleri arasında yer almaktadır. Çevre alanında önemli bir sorun olan katı atıklar,bugüne kadar sadece Nevşehir’de değil, bir çok şehrimizde yıllarca vahşi depolama sistemi ile katı atıkları depolama durumunda kalmışız. Bu tesis ile birlikte Nevşehir’deki toplam 23 ilçe ve beldenin yanı sıra önümüzdeki aydan itibaren köylerde de katı atıkları İl Özel İdaresi kanalıyla  toplayarak burada depolayacağız. Sağlıklı depolama yönünde de bu  tesisimiz büyük bir hizmeti yerine getirecek. Bugün hizmete kazandırdığımız bu tesis uzun yıllar hizmet verir konumdadır. Halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. ”dedi.

 

5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlamaları kapsamında Nevşehir Belediyesi tarafından en fazla atık pil toplayan okullar arasında yapılan yarışmada  Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, birinci olan Güzelyurt İlkokulu öğrencileri adına okul müdürü  Şahin Ülgen’e hediyesini takdim ederken, ikinciliği elde eden Damat İbrahimpaşa Ortaokulu öğrencileri adına da Okul müdürü İbrahim Palancı’ya ödülü,  İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu tarafından verildi. Yarışmanın 3. olan TOKİ Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri adına da da Nevşehir İl Defterdarı  Hatice İşcen Erçoşman  tarafından okul yöneticisine takdim edildi.

 

Törende ayrıca  Atık Pil  Toplama Derneği tarafından da  okullar arasında en fazla atık pil toplama kampanyasında dereceye giren okulların yöneticilerine Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul ve Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız tarafından ödülleri takdim edildi.

 

Törende daha sonra Ankara’dan canlı yayına katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve AK Parti Nevşehir Milletvekilleri; Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider’in de katıldığı törenle hayırlı olması temennileri ile Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Çiçek, ilçe kaymakamları, ve belediye başkanlarının katılımıyla kurdele kesilerek hizmete açıldı.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mazili. - 4 yıl önce
Merhaba
Avatar
Şahin Güneş - 4 yıl önce
emeği geçenleri tebrik ederiz.sağlıklı nesil sağlıklı gelecek için el ele.sigara ve çevre önemli.
Avatar
merd ali - 4 yıl önce
kaç yıllık tesis yeniden açılıyor çevir çevir aç