banner461
banner195

Başdere köyünde Kadın Çiftçi Eğitimi Yapıldı

Nevşehir Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce İlimizde yürütülen eğitim ve yayım çalışmaları kapsamında Ürgüp İlçesi Başdere Köyünde “Kadın Çiftçi Eğitim Programı” düzenlenmiş 5 gün eğitimin ardından , 20 kadına sertifikaları düzenlenen törenle verilmiştir.

Başdere köyünde Kadın Çiftçi Eğitimi Yapıldı
20 Mayıs 2015 Çarşamba 14:21

banner143
banner134
 Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce İlimizde yürütülen eğitim ve yayım çalışmaları kapsamında Ürgüp İlçesi Başdere Köyünde “Kadın Çiftçi Eğitim Programı” düzenlenmiş 5 gün eğitimin ardından ,  20 kadına sertifikaları düzenlenen törenle verilmiştir.

“Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından kadın çiftçilerimize yönelik olarak hazırlanan bir protokol çerçevesinde Ürgüp İlçesi Başdere Köyünde kurs açıldı. Beş gün süren kurslarda 20 kadın çiftçi eğitime katıldı. Bu kurslarda çeşitli tarımsal konuların yanında kadına yönelik şiddet, toplumsal cinsiyet eşitliği, kişi hak ve özgürlükleri, çocukla iletişim, girişimcilik, liderlik ve sosyal güvenlik konularında kapsamlı eğitimler verilmiştir.”

Ürgüp İlçesi Başdere Köyünde gerçekleştirilen sertifika törenine, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Gürol ÇETİN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin ŞENER ve İl Müdür Yardımcısı Tahir DAĞASLAN, KTV Şube Müdür Vekili Nurettin ÖZMUTLU, İlçe Tarım Müdür Vekili Ali GÜLEÇ, Ürgüp Ziraat Odası Başkan V. Mustafa KORKMAZ, Kurs Öğreticileri, Teknik Personeller, Köy Halkı ve Kursiyerler katıldı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Gürol ÇETİN, konuşmasında;

Kırsal bölgelerde yaşayan çiftçilerin eğitimine büyük önem verdiklerini belirterek, Kadınların artık hayatın her alanında görev ve sorumluluklar üstlendiğini, bu eğitim programları ile de yapılan işlerin daha kaliteli ve daha iyi yapılması yönünde destekleyici rol oynadığını, teorik eğitimlerin uygulamalarla hayata geçirilmesi  verilen eğitimler sonucunda gerçekleşeceğini ifade ederek, bilgi donanımının neticesinde daha bilinçli ve kaliteli üretimin yapılması aile ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağı kaydetti.

Eğitim süresince emeği geçen herkese teşekkürlerini bildirdi, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Tören sonunda sertifikalar verildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.