banner461
banner195

Başkan Erdoğmuş’un Projesi 2014’e Kaldı

Nar kasabasının meydanlık düzenlemesi çalışmaları çerçevesinde yapılması planlanan çalışma ile Nar Kasabasının bundan 50 yıl öncesinde kasaba halkının bire bir içerisinde yaşadığı ev düzeni yaşatılacak.

Başkan Erdoğmuş’un Projesi 2014’e Kaldı
23 Aralık 2013 Pazartesi 10:41

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nar kasabasının meydanlık düzenlemesi çalışmaları çerçevesinde yapılması planlanan çalışma ile Nar Kasabasının bundan 50 yıl öncesinde kasaba halkının bire bir içerisinde yaşadığı ev düzeni yaşatılacak.

Projeyi anlatan Nar Belediye Başkanı Ali Erdoğmuş, eski Nar evlerinde Tandır evi ve Şırahne’nin vazgeçilmez unsurlar arasında bulunduğunu belirtirken, günümüz şartlarında hemen hemen hiçbir Nar evinde bunların kalmadığını dile getirdi.

Nar Kasabasındaki meydanlık düzenlemesinin yapılırken bundan 50 yıl sonrası için ihtiyacı görebilecek bir düzeyde çalışma yapmayı planlandıklarını söyleyen Nar Belediye Başkanı Ali Erdoğmuş, projenin gecikmesin tek nedeninin ise istimlak edilmesi planlanan bazı evlerin mahkeme safhasında bulunması olduğunu söyledi.

İstimlaki yapılacak olan evlerle ilgili yasal sürecin tamamlanmasının hemen ardından bu projeyi başlatılacaklarını belirten Nar Belediye Başkanı Erdoğmuş, “Meydanlık projemiz ileride Nar kasabamız turizme açıldığında daha çok dikkat çeken bir çalışma olacak. Bu projeye de tam 9 ayrı beyin titiz bir çalışma ortaya koydu. 3 Ayrı proje hazırlandı. Bu projeler kasaba halkımızın beğenisine sunuldu. Meydanlık projemiz içerisinde yer alacak olan eski Nar evinde kasabamızın tarihini canlandıracağız. Zire günümüz şartlarında kasabamızdaki evlerde tandır evi de, Şırahne de kalmadı. Bunlar bundan 30-50 yıl öncesinin vazgeçilmezleri idi. Kasabamızın kültürünü, sosyal yaşamını gözler önüne serecek olan bu çalışmayı önemsiyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mehmet - 4 yıl önce
bence çok geç kalınmış bir proje ama yine lafta kalacak turizim pilanı maalesef adam akıllı bir başkan lazım bize ama oda yok kötünün iyisi yine bu
Avatar
MAHMUT KIZILBYRAK - 4 yıl önce
çokşükür başkanin ağzindan bir trizm ve proje lafi çikti biraz erken oldu ama bunada şükür
Avatar
nar halkı - 4 yıl önce
geç buları ali bey beş yıldır yattın kendi ne çalıştın narlı bu biliyor allaha bun çevamını nasıl vereçeksin ama bizler nar halkı olarakta sadıkta vereceğiz