banner461
banner195

Başkan Yıldız’dan Önemli Açıklamalar

Ocak ayı belediye meclis toplantısı Belediye Başkanı Fahri Yıldız başkanlığında meclis üyelerinin katılımıyla yapıldı.

 Başkan Yıldız’dan Önemli Açıklamalar
07 Ocak 2015 Çarşamba 16:44

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Ocak ayı belediye meclis toplantısı Belediye Başkanı Fahri Yıldız başkanlığında meclis üyelerinin katılımıyla yapıldı.

Toplantıda gündemde yer alan Kanalizasyon şebekesinin yenilenmesi inşaatının yerleşim yeri dışında başladığı, İlçemiz genelinde olmakla birlikte Kavaklıönü ve Altıkapı mahalllelerinde daha yoğun olarak kullanılan bodrum katların kanalizasyonunun daha işlevsel olması için kazı derinliğinin arttırılması ve iller bankasına proje tadilatı için yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Çöp transferinin Nevşehir'de Katı Atık düzenli depolama tesisine taşınmasının önümüzdeki aylarda başlayacağı, transferin gerçekleştirilmesi için belediye bünyesine çekici ve konteyner alımı görüşülerek başkana ve encümene yetki verilmesine oy birliği ile karar verildi.

İlçemizin ve Ülkemizin başlıca sorunlarından olan sokak hayvanları konusunun çözümü için ortak müşterekte bir çalışma yapıldığını müjdeleyen belediye başkanı Fahri Yıldız, yeni arıtma tesisinin yanında 2000 metrekare olan alanın kamulaştırılarak bedelinin ödendiğini, 170 Bin TL ödeneğin Orman Su işleri Bakanlığı tarafından Belediyenin hesabına blokeli olarak aktarıldığını, hayvan sever kişiler ve sivil toplum kuruluşları ile güzel bir projenin hazırlandığını, Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi Ve Rehabilitasyon Merkezinin yapılması için iş ve işlemlerin takibinde encümene yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

TOKİ konutlarında kur'a çekiminin 24 ocak cumartesi günü saat 10:00'da Ürgüp Turgut Özal Kültür Merkezinde bayram havasında Ürgüp Noterinin de katılımıyla yapılacağını meclis toplantısında gündem dışı değerlendirmede belirten Başkan Yıldız, "Kur'a çekiminden sonra hak sahiplerine Toplu konut idaresi tarafından tebligat yapılacak, her vatandaşımızın çektiği kata ve daireye göre belirtilen tarihte 2. ödemeyi yapması için adreslerine bildiri gelecek." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.