banner461
banner195

Başkan Yılmaz'dan Milletvekillerine Özel Teşekkür...!

Sulusaray Belediye Başkanı Bayram Yılmaz,Nevşehir Merkeze bağlı Sulusaray Kasabasında yıllardır Vatandaşın en önemli problemlerinden biri haline gelen tapu – kadastro çalışmaları yeniden yapılacağını belirtti.

Başkan Yılmaz'dan Milletvekillerine Özel Teşekkür...!
10 Haziran 2014 Salı 20:24

banner143
banner134

 Sulusaray’da Kadastro Çalışmaları Yapılacak

 Nevşehir Merkeze bağlı Sulusaray Kasabasında yıllardır Vatandaşın en önemli problemlerinden biri haline gelen tapu – kadastro çalışmaları yeniden yapılacak.

Sulusaray Belediye Başkanı Bayram Yılmaz, “Yaptığımız girişimler sonuç verdi ve çok şükür Kasabamızdaki arazi kayganlığı nihayet düzeltiliyor. Bu gelişme ile Tapu kadastro kasabamıza yeniden girecek. Kadastro haritaları ve tapu sicilinde gerekli düzenlemeler yapılacak. Kasaba halkı konudan şikayetçi idi. Zira, yıllardır Vatandaşlarımızın kullandığı bağ, bahçe, tarla vs gibi arazilerin tamamı veya bir bölümü  farklı şahıslar adına kayıtlı çıkıyor olması veya  komşu tarla sahibi adına kayıtlı olması, Kasaba arazilerinin yaklaşık %70' inde kayganlık olduğu tahmin ediliyordu. Yaptığımız çalışmalar sonrasında girişimlerimiz sonuç verdi ve en son Nevşehir Kadastro müdürlüğünden yapılan açıklamayla da kasaba halkımızın yüzü güldü. Nevşehir kadastro müdürlüğünün yaptığı açıklamaya göre 20 Haziran 2014 Cuma günü Sulusaray Kasabasında Kadastro haritaları ve tapu sicilinde gerekli düzenlemeler yapılacak” dedi.  

Sulusaray Belediye Başkanı Bayram Yılmaz, kasabamızın önemli sorunu olan 
tapu – kadastro çalışmalarının gerçekleştiirlmesinde emeklerini esirgemeyen ve tüm desteklerinden dolayı  değerli Sayın Milletvekillerimiz Erdal Feralan,Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider e şahsım ve kasabam adına özel olarak teşekkür ediyorum dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.