banner461
banner195

Başkanı Ünver:“ Kadınlar, Toplum Hayatında Faaliyetleri İle Daha Etkin Hale Geliyor”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, kadınlara seçme ve seçilme hakkı vermesinin ardından geçen süreçte elde edilen kazanımlar ile birlikte Türkiye’nin, bu alanda bir çok Avrupa ülkesinin önünde bulunduğunu belirtti.

Başkanı Ünver:“ Kadınlar, Toplum Hayatında Faaliyetleri İle Daha Etkin Hale Geliyor”
07 Mart 2018 Çarşamba 10:55

banner143
banner134
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
 
Ünver mesajında, her geçen yıl toplumda dinamik bir güç haline gelen kadınların öncelikli olarak eğitim alanında etkinliklerini yoğunlaştırmaya başladığı günümüzde, kadınların çalışma hayatına atılmaları ile de önemli başarılar kazanılmaya başlandığının altını çizdi.
 
Kadınların halen şiddete maruz kalma yönünde de bir dizi sorunları yaşıyor olmasının da üzüntü verici boyutta değerlendirdiğini aktaran Ünver, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de Cennetin ayaklarının altında olduğunun müjdelendiği annelerin, bilinçsiz bir kesim  tarafından halen şiddetin hedefi olmalarının toplumsal bilincin gelişmesi ile aşılabileceği düşüncesini paylaştığını vurguladı.
 
Ünver , Türkiye’nin kadınlara seçme ve seçilme hakkı vermesinin ardından   elde edilen bir dizi   kazanımla bile Türkiye’nin bu alanda bir çok Avrupa ülkesinin önünde bulunduğunu  vurguladı.
 
NEVŞEHİR BELEDİYESİ KADIN EĞİTİMİNDE  DE ÖNCÜLÜĞÜNÜ SÜRDÜRÜYOR
 
Ünver, toplum hayatının vazgeçilmez parçası olan kadınların  eğitim başta olmak üzere çalışma hayatına katılımlarının etkin şekilde devam ettirilmesi ile Türkiye’nin bu anlamda dünyanın önemli ülkelerinden biri haline geleceğini vurgulayarak mesajında şunları ifade etti;
“Toplumun her alanında bilgi ve becerileri kendilerini ispatlayan kadınlarımız,  önemli potansiyel güç oluşturmaktadır.. Kadınlarımızın her alanda bilgi ve becerilerle donatılması inanıyoruz ki daha güçlü bir Türkiye için büyük bir zorunluluktur. Bu noktada ev hanımlarımız başta olmak üzere genç kızlarımızın da bir çok alanda eğitimi yönünde Nevşehir Belediyesi  olarak üzerimize  düşeni yerine getirerek öncü bir kurum özelliği ile bir biri ardına Kapadokya Eğitim Merkezi(KAPEM) ve Kadın Çalışmaları ve Eğitim Merkezi (KAÇEM) vasıtasıyla daha fazla kadınımıza ulaşmayı,  temel bir görev olarak değerlendiriyoruz. İnanıyorum ki Türkiye hem erkeği ve hem de kadını ile dünyada hak ettiği düzeye kısa zamanda kavuşacaktır. ”dedi.
 
KADINLARIMIZ SEVGİNİN SİMGESİ
 
Ünver mesajında  daha sonra şunları  dile getirdi. “Ülkemizin çağdaş ve modern bir yönde, dünyada hedeflediği noktaya ulaşmasında kadınlarımızın hak ve özgürlüklerini kullanabilmeleri ve toplumsal hayatta kadınlarımızın daha etkin hale gelebilmeleri temel önceliklerimiz arasında yer almaktadır. Özellikle son yıllarda Anayasamızda yapılan bir dizi düzenlemeler ışığında kadına karşı ayrımcılığın önüne geçen adımlarla, Türk kadınının daha modern anlamda hayat imkanlarından yararlanmaları, çalışma hayatında  etkinliklerini artırmaları ve siyasi yaşama faal bir şekilde katılımlarının önü de açılmıştır. Hayatın her anında varlıkları ile büyük onur ve gurur duyduğumuz,  yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren ve sevginin simgesi olan kadınlarımızın  bu anlamlı günlerini kutluyor sağlık ,başarı ve mutluluk diliyorum.”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.