banner461
banner195

Başvurular 31 Aralık 2015 Günü Sona Eriyor

Kale ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesinde Başvurular 31 Aralık 2015 Günü Sona Eriyor.

Başvurular  31 Aralık 2015 Günü Sona Eriyor
11 Aralık 2015 Cuma 10:36

banner143
banner134
 Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında,  bugüne kadar  konutlar için başvuruda bulunmayan   hak sahiplerine,  bu haktan yararlanmaları için tanınan süre,  31 Aralık 2015 Perşembe günü mesai saati bitiminde sona eriyor.

Nevşehir Belediye Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre ,   Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilerek Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile işbirliği halinde gerçekleştirilen  Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde,  ilk etapta 2600, sonrasında 419 hak sahibi için tüm sosyal donatıları ile birlikte yapılan yeni yaşam alanlarının hak sahiplerine daha önceden teslim edildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada, halen    4. Etap olarak Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde  754 hak sahibine yönelik olarak yapımı aralıksız devam eden yeni konutların  tamamlanmasına yönelik çalışmaların aralıksız devam ettiği  Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bulunan yerleşim alanlarında hak sahipliği devam eden vatandaşların, başvuruları halen Nevşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’nde devam ediyor.

Yapılan açıklamaya göre,  Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesinin uygulandığı     11 mahalleyi içine alan bölgedeki alanlar içinde,   hak sahibi olarak konut talebinde bulunma hakkını elinde bulunduran  vatandaşların ileride   herhangi bir mağduriyetle karşı karşıya kalmamaları için,  31 Aralık 2015 Perşembe günü  mesai saati bitimine kadar Nevşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü’ne şahsen başvuruda bulunmaları gerektiği belirtildi. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.