banner461

Bayır Bucak Türkmenlerine Bir Yardımda Acıgöl’den

Acıgöl İlçesinde vatandaşlar tarafından Suriye'deki Bayır Bucak Türkmenleri için yapılan yardımların bir yerde toplanması ve İ.H.H ya ulaştırılması için Belediye Başkanı Ercan Ertaş mülkiyeti Belediyeye ait bir adet dükkanı yardım toplama merkezi olarak kullanılmak üzere İHH'ya tahsis etti.

Bayır Bucak Türkmenlerine Bir Yardımda Acıgöl’den
07 Ocak 2016 Perşembe 14:15

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Acıgöl İlçesinde vatandaşlar tarafından Suriye'deki Bayır Bucak Türkmenleri için yapılan yardımların bir yerde toplanması ve İ.H.H ya ulaştırılması için Belediye Başkanı Ercan Ertaş mülkiyeti Belediyeye ait bir adet dükkanı yardım toplama merkezi olarak kullanılmak üzere İHH'ya tahsis etti.

Ayrıca Acıgöl'de toplanan gıda ve giyecek olmak üzere toplam 3 ton civarındaki yardımları Belediyemiz işçileri ve araçlarınca ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Nevşehir'de bulunan sevkiyat deposuna götürüldü.

Suriye'deki Savaşta mağdur olan Bayır Bucak Türkmenleri için toplanan malzemeler 10 torba un, 80 torba patates, 15 torba odun, 20 adet battaniye,100 kg nohut,6 adet gıda kolisi ve giyim eşyalarından oluşmakta. Bundan sonrada yardımların toplanmasına devam edilecek. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.