banner461
banner195

Behçet Alkan’a İkincilik Ödülü

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün 94. kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen Anadolu Medyası Özendirme Yarışması'nda, ödüller sahiplerini buldu.

Behçet  Alkan’a İkincilik Ödülü
11 Haziran 2014 Çarşamba 18:04

banner143
banner134

 Alkan’a İkincilik Ödülü

NEVŞEHİR(MHA) Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün 94. kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen Anadolu Medyası Özendirme Yarışması'nda, ödüller sahiplerini buldu.
Bu kapsamda Televizyon Haberi Dalında “Kapadokya TV Savaşın İçinde” haberi İle 2.lik ödülünü Kapadokya TV Genel Yayın Yönetmeni Behçet Alkan’a CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat takdim etti.

29.su düzenlenen Yerel Medya Özendirme Yarışması’nda dereceye girenler açıklandı. Türkiye genelinde yapılan yarışmada Televizyon Haberi Dalında Kapadokya TV Genel Yayın Yönetmeni ve Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Adayı Behçet Alkan’ın “Kapadokya TV Savaşın İçinde” adlı haberi ödüle layık görüldü
Bu yıl 29.su düzenlenen Yerel Medya Özendirme Yarışması’nda, alanında yetkin jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu dereceye giren eserler belirlendi.
Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün  (BYEGM) düzenlediği yarışmada 'Televizyon Haberi Dalında' Kapadokya TV Genel Yayın Yönetmeni Behçet Alkan, çetin savaşın hüküm sürdüğü Suriye’de bombardıman altındaki habercilik başarısı nedeniyle ödüle layık görüldü.

Alkan, TBMM'de düzenlenen törende sahneye davet edilirken şu bilgiler verildi. "1980 yılında Nevşehir’de doğan Alkan, mesleğe 1997 yılında başladı. Kanal 7 Ankara Temsilciliği’nde kameramanlık, Ege TV Ankara Temsilciği’nde ise 4 yıl süreyle muhabirlik yaptı.

2009 yılından beri Nevşehir’de Kapadokya TV Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Alkan, yerel haberciliğe farklı bir boyut katarak Nevşehir kamuoyuna yerelin dışında da doğru ve nitelikli bilgiler sunmak için savaş muhabiri olarak son 2 yılda defalarca Suriye’ye gidip “orada gerçekte neler oluyor?” sorusunun cevabını haber bültenlerine taşıdı.

Halep’te çatışmaların sürdüğü sıfır noktasında yaptığı haberler ulusal birçok haber kanalında Alkan’ın imzasıyla yayınlandı.

Alkan,  yerel yayıncılığa belgesel kültürünü yerleştirerek “Afrika’nın Çığlıkları: Somali, Kenya”- “Yetimler Ülkesi Sierra Leone” – “Ata Diyarı Kazakistan” – “Suriye Gerçekleri″  “Arakan Ağlıyor” başlıklı haberlerle izleyiciye sundu." denildi.

Törenin açılışında konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yerel basının önemine dikkat çekti. Atatürk’ün milli mücadele sırasında işaret ettiği iki önemli kuruluş bulunduğunu vurgulayan Arınç, bunların Anadolu Ajansı ve o zamanki adıyla Matbuat Umum Müdürlüğü olan BYEGM kuruluşu olduğunu belirtti. Arınç, köklü iki kurumun, bu yıl 94. yılları olduğuna işaret ederek, Anadolu Ajansı’nın kuruluşunu farklı etkinliklerle kutladıklarını, bugünü de ödül töreniyle kutladıklarını anlattı. Arınç, basınla kucaklaşmak, kaynaşmak, çalışmalarına ayna tutmak, ödüllendirmek, bu vesileyle BYEGM’nin geldiği noktayı görmek istediklerini söyledi. BYEGM ile 5 yıldır ilgili olduğuna işaret eden Arınç, önceki Genel Müdür Salih Melek ve şimdiki Genel Müdür Murat Karakaya ile kurumu layık olduğu yere getirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Başbakan Yardımcısı Arınç, şunları kaydetti: “2020, 2023, 2053, 2071 gibi hedeflerimiz yoktu ancak 4-5 yıl içinde BYEGM’yi adına layık, kendisinden beklediğimiz fonksiyonları ifa edecek bir noktaya getirmeliydik. Yerel medyaya teknik eğitim desteği vermesinin yanında onları ödüllendirecek, onlara imkân hazırlayacak çalışmaların içindedir. Halk ile medyayla barışık, gerçekten enformasyon görevini yapmaya gayret eden, bunu başarıyla bugün ifa eden basın yayın enformasyon sistemimiz var.”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.