banner461

Berger, Nevşehir TKDK Yatırımlarını Ziyaret Etti

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian BERGER ve beraberindeki Dimitrina Karayotova , Eser Canalioğlu Çınar, Elif Ceyda Torcu, Deniz Yenal, Miray Akdağ, Yeşim Boyalar’ın katılmış olduğu heyet ilimizde AB tarafından desteklenen projeleri ziyaret etti.

banner503
Berger, Nevşehir TKDK Yatırımlarını Ziyaret Etti
18 Temmuz 2017 Salı 16:18

banner143
banner134
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian BERGER ve beraberindeki Dimitrina Karayotova , Eser Canalioğlu Çınar, Elif Ceyda Torcu, Deniz Yenal, Miray Akdağ, Yeşim Boyalar’ın katılmış olduğu heyet ilimizde AB tarafından desteklenen projeleri ziyaret etti. Bu kapsamda Kurumumuzca desteklenen Şaziye restoran işletmesinde Sayin Delegasyon Baskanı ve beraberindeki heyet ile akşam yemeğinde bir araya gelinerek IPARD programı ve ilimizdeki yatırımlar hakkında değerlendirmeler yapıldı. Heyetin resmi ziyareti kapsamında belirlenen SÖNMEZ çömlekçilik ziyaretinden önce destekledigimizonemliyatirimkonularindan biri olan Kırsal Turizm kapsamında destekledigimiz Konaklama tesislerinden Caldera Otel ziyaret edilerek yatırım hakkında heyete bilgilendirmeler yapıldı. SÖNMEZ çömlekçilik yatırımına yapılan resmi ziyaretin ardından üretilmiş ürünlerin sergilendiği satış dükkanına geçildi. Her iki lokasyonda da Delegasyon Başkanı Sayın BERGER basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda IPARD programının uygulanan en başarılı program olduğunu dile getirerek bu başarının somut örneklerini görmenin kendilerini mutlu ettiğini ifade ettiler. 
Akabinde yine kurumumuzca desteklenen “ Sönmez Çömlekçilik Atölyesi”ne geçildi, daha sonra Sönmez Çömlekçiliğe ait ürünlerin teşhir ve satışının yapıldığı mağaza gezilerek AB Delegasyon Başkanı Sayın BERGERtarafından çömlek yapımı gerçekleştirdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.