banner461
banner195

Berkin Elvan İçin Avanos'ta Eylem

Gezi Parkı olayları sırasında ekmek almak için evden çıkan ve polisin attığı biber gazının fişeği başına isabet eden, 269 gün komada süren yaşam mücadelesini kaybederek yaşamını yitiren 15 yaşındaki Berkin Elvan için Nevşehir'in Avanos ilçesinde de eylem yapıldı.

Berkin Elvan İçin Avanos'ta Eylem
13 Mart 2014 Perşembe 11:17

banner143
banner134

Gezi Parkı olayları sırasında ekmek almak için evden çıkan ve polisin attığı biber gazının fişeği başına isabet eden, 269 gün komada süren yaşam mücadelesini kaybederek yaşamını yitiren 15 yaşındaki Berkin Elvan için yurt genelinde yapılan protesto eylemleri devam ediyor. Sokaklara taşan ve polis ile eylemcileri karşı karşıya getiren protesto eylemlerinden birisi de Avanos'ta yapıldı. Akşam saatlerinde ellerinde afiş, pankart ve eylemin simgesi haline gelen ekmekle çarşıda slogan atarak eylem yapan grup daha sonra sessizce dağıldı. Berkin Elvan'ın vefatıyla birlikte, Gezi olayları sırasında hayatını kaybedenlerin sayısı 8'e çıktı.

 
Berkin Elvan için Avrupa'nın çeşitli kentlerinde de eylem düzenlendi. Eylemciler, Fransa, İngiltere, Avusturya ve İsveç'te Berkin Elvan'ı andı.

Eylemciler, Fransa'nın başkenti Paris'te, İngiltere'nin başkenti Londra'da, Avusturya'nın başkenti Viyana'da, İsveç'in başkenti Stockholm'de ve Beyaz Saray önünde de anma töreni vardı.

Eylemciler mumlarla Berkin Elvan'nın ismini yazıp fotoğraflarını taşıdı.


Elvan'nın ismini yazıp fotoğraflarını taşıdı.

Haber:Avanosgazetesi.com

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
fg - 4 yıl önce
Berkinin eylemlerdeki fotograflarını da yayınlayın. Ne ekmeği pkk lı eylemci bu çocuk. Hesabını onu kullananlara sorsunlar. O kadar şehit polisin adı anılmazken hastanede cebinden molotof çıkan berkin kahraman yapıldı yuh artık
Avatar
kimsiniz siz? - 4 yıl önce
o ölen çocuksa elindeki sapanla işi ne

o işaretin anlamını bilmiyorsa maskeyi neden takmış ?

çocuksa parka gitsin eyleme değil
çocuklar parkta olur
lunaparkta olur
kütüphanede olur
okulda olur
müzede olur
>
eylemde eylemci olur
çocuk olmaz ...!
Avatar
Asım GÖVEREN - 4 yıl önce
değerli hamşehrilerim berkin'e allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun keşke bu yürüyüşü filistindeki çocuklara ekmek götürürken şehit edilen furkan doğan içinde yapsaydınız!
Avatar
muammer - 4 yıl önce
allahtan şehit neyım demıyorlar ha bı anda o cocugu kahraman yaptılar allahtan korkmaz adi insanlar gelın nevsehır merkezdede yapsanıza su gosterınızı . . .
Avatar
yazık - 4 yıl önce @Nevşehirli Vatandaş
allah esirgesin bu tarz yorumlardan kaçınalım bizimde evlatlarımız kardeşlerimiz var allah kimseyi şaşırtmasın birine suç atmak yerine allaha sığınalım
Avatar
Nevşehirli Vatandaş - 4 yıl önce
dün 14 yaşında ölen bu çocuğun babası, tv de canlı yayında, oğlumun katilini istiyorum diyordu. bu çocuğun babası eline bir ayna alsın ve baksın, bence katili aynada görür.
Avatar
ahmet polat - 4 yıl önce
ölen kim vatanı billeti bölmeye calışanların uşagı ekmek alacakmiş kim ekmek almak için o kadar yol gider buna ancak hain ler inanır burdaki yürüyen lerin derdi o deyil türk milletinin büyümesini hazmedemeyen zavallılar köpek bile karnını dogurdugu kapıyı beklerken köpek kadar olamadılar
Avatar
bölücü - 4 yıl önce
bırde nevsehırde bölücü yandası yok derler bunlar kım pekı