banner461
banner195

Berna Avşar İyilikli, Başkan Ünver'e kitabını hediye etti

Nevşehirli Edebiyat Öğretmeni Yazar Berna Avşar İyilikli, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret etti.

Berna Avşar İyilikli, Başkan Ünver'e kitabını hediye etti
29 Kasım 2017 Çarşamba 19:44

banner143
banner134
Nevşehirli Edebiyat Öğretmeni Yazar Berna Avşar İyilikli, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret etti. AK Parti Merkez İlçe Başkanı Edip Avşar'ın da eşlik ettiği ziyarette Başkan Ünver'e nezaket ziyaretinde bulunan Nevşehirli Edebiyat Öğretmeni Yazar Berna Avşar İyilikli yeni yazdığı 'Gemisiz Limanlar' isimli kitabını hediye etti.

Nevşehirli bir polis eşi olan ve Edebiyat Öğretmeni olarak görev yapan Yazar İyilikli, Başkan Ünver'e yazdığı kitap hakkında bilgiler verdi.

Yazar Berna Avşar İyilikli'yi bu başarısından dolayı kutlayan Başkan Hasan Ünver, "Kitap yazmak ve Yazar olmak çok farklı meziyetler gerektiriyor. Yazarlık, bir anlamda yaşadığı duyguları bizlere yansıtıyor. Bu anlamda, ilk kitabını kaleme alan genç Yazarımız Berna Avşar İyilikli'yi tebrik ediyorum" dedi.

Ziyarete ilişkin açıklamada bulunan Nevşehirli Eğitmen - Yazar Berna Avşar İyilikli," Sayın Nevşehir Belediye Başkanımız, Hasan Ünver'i makamında ziyaret edip, ilk kitabımı kendilerine hediye ettim. Başkanımızdan tavsiyeler de aldım, sohbeti muhabbeti de çok çok güzeldi. Belediye Başkanımız Sayın Ünver'in yanından ayrılırken, 'ikinci imzali kitabinizi da bekliyorum' dedi. Başkanımıza ikinci üçüncü dördüncü olarak kitap yazmaya devam edecegimi söyledim ve bunun sözünü verdim. Bir Nevşehirli olarak ve bir eğitimci olarak çıktığım bu yolda bana destek olan başkanımıza ve manevi ağabeyim Edip Avşar'a yürekten teşekkür ederim" dedi.Diyarbakır Sur ilçesinde görevli iken hem 2 çocuğunu büyütüp hem öğretmen olmayı başaran bir hemşerimize çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz.

Gemisiz Limanlari kitap satan tüm internet sitelerinden ve D&R kitap marketten temin edebilirsiniz.

Berna Avşar İyilikli Kimdir?
30 Eylül 1989 yılında Nevşehir'de doğdu. Ortaokulu H.Lütfü Pamukçu İlköğretim Okulu'nda, Liseyi 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi'nde (O Zamanki adıyla 2000 Evler Lisesi) tamamladı.
Yazı yazmak ilk okul yıllarından beri hep hayatında oldu. Lise hayatı boyunca, yazdığı şiirler ve kompozisyonlar ile ödüller kazandı. İlk şiirleri okul dergisinde yayınlandı. Şiir dinletilerinde, şiir gecelerinde,Milli bayramlarda, Çeşitli törenlerde,okuduğu şiirler ile adını duyurdu. Edebiyat ile içli dışlı bir öğrencilik hayatı oldu.
2009 yılında Selçuk Üniversitesi SBMYO Halkla ilişkiler ön lisans programından mezun oldu. Lisansını Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi/İşletme bölümüne dikey geçiş yaparak tamamladı.
2013 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyat bölümüne başladı. 2015 yılında Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi'nde pedagojik formasyon eğitimine kabul edildi ve pedagojik formasyon eğitimini başarıyla tamamladı. 2017 yılında Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni unvanı ile mezun oldu.
Yıllardır yazdığı şiirlerini ve yazılarını ilk kitabı olan Gemisiz Limanlar'da topladı. Yazar sosyal platformda ''edebiyatçıanne''  kimliği ile paylaşımlar yapmaya devam etmektedir. Evli ve İki çocuk annesidir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.