banner461
banner195

Birlik ve beraberlik içinde demokrasi nöbeti 17. gününe girdi

Bir grup vatan haininin 15 Temmuz gecesi gerçekleştirdikleri darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanları dolduran binlerce Nevşehirlinin katıldığı demokrasi nöbeti, 17. gününe...

Birlik ve beraberlik içinde demokrasi nöbeti 17. gününe girdi
01 Ağustos 2016 Pazartesi 08:25

banner143
banner134
Bir grup vatan haininin 15 Temmuz gecesi gerçekleştirdikleri darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanları dolduran binlerce Nevşehirlinin katıldığı demokrasi nöbeti, 17. gününe girdi.
İnsanlıktan ve İslam dininden nasibini alamamış bir grup hainin darbe girişiminin ardından Diriliş Meydanını dolduran Nevşehirliler ,darbe ve darbecilere olan tepkilerini Demokrasi Nöbeti tutarak ortaya koymayı sürdürüyor.
Diriliş Meydanı’nda Nevşehir İl Müftülüğü personellerinin Kuran-ı Kerim Tilaveti ile ilahilerin söylenmesi ile başlayan 17. Günkü nöbet te daha sonra meydanda Yatsı Namazı kılındı. Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk tarafından kıldırılan Yatsı Namazı ’nın ardından toplu dua yapıldı.
Nevşehir Belediyesi Mehter Takımının seslendirdiği kahramanlık marşları ilgiyle izlendi.
Hizmet Değil, İhanet Hareketi
Daha sonra platformda ünlü sanatçı Uğur Işılak’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için düzenlediği Dombra şarkısını ,meydanda bulunan vatandaşlarla ve platforma ellerinde Türk Bayrakları ile çıkan çocuklarla birlikte söyleyen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Barkovizyondan geçtiğimiz haftalarda FETÖ güdümünde yayın yapan özel bir TV kanalında aralarında gazeteci ve profesörlerin de katıldığı tartışma proğramından kısa bir bölümü halka izlettirdi.
Türk Milleti’ne kuru kalabalık olarak değerlendiren bu anlayışın , aslında bir hizmet hareketi olmadığını baştan sona bir ihanete hizmet olduğunu belirten Ünver: “ Bunlar 1 hafta öncesinden böyle bir ihanetin içerisinde olduklarını TV ‘den açıklamışlar. Bu millete ‘ kuru kalabalık diyorlar. ‘ Biz TV’den sokağa çıkma yasağı ilan ederiz’ diyorlar. Bize selaları ile ezanları ile destek veren cami imamlarımıza iftiralar atarak onların Cuma namazına bile gitmediklerini söyleyebiliyorlar. Bizi tanımamışlar, tüm hesapları alçaklık, namussuzluk ve şerefsizlik üzerine olduğu için Allah’ı sevmedikleri, vatanlarını sevmedikleri için ne kadar kolay konuşuyorlar, işte bunların gerçek yüzü bu. Kadına 20 metreden uzun menzilli silahla ateş edecek kadar adi, alçak ve şerefsiz bunlar. “ diye konuştu.
Ünver, vatandaşlara çeşitli hatırlatmalarda bulunarak 6 Ağustos Cumartesi günü Diriliş Meydanında ünlü sanatçı Mustafa Yıldızdoğan ’ın halkla kucaklaşacağını, 20 Ağustos 2016 günü de ünlü sanatçı Uğur Işılak’ın Diriliş Meydanı’nda konser vereceğini ifade etti.
AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk’ de, darbe girişiminin aydınlatılmasına yönelik yeni yeni bilgi ve belgeler ortaya çıktıkça taşların yerine oturmaya başladığını belirtti.
Bunların Gücü Bu Millete Yetmeyecektir
Darbecilerin 15 Temmuz gününü özenle seçtiklerini aktaran Göktürk “ 15 Temmuz, Kudüs’ün Hristiyanlar tarafından işgalinin yıldönümü. 16 Temmuz’da yüce peygamberimizin Mekke’den Medine’ye yaptığı hicretin tarihi ve yine 1402 ‘deki Ankara Savaşı sırasında Timurlenk ’e karşı Osmanlı Padişahı Yıldırım Beyazıt’a hainlik eden üst düzey askerlerin bugünkü Ankara’nın Kazan ilçesi yakınlarındaki Mürted olarak da bilinen alana toplanarak Yıldırım Beyazıt’a başkaldırdıkları merkez, bugün Akıncı Hava Üssü’nün bulunduğu alan. Bugün 15 Temmuz 2016 tarihinde, darbecilerin bir araya geldiği yer yani. Değerli kardeşlerim, burada bir tarih tekerrür ediyor. Hepsi İslam inancını yüreğinde taşıyan insanların en acılı günleri aslında, özellikle bu günü seçmelerinde yine İslam inancını taşıyanlara o acıyı yaşatma duygusu içerisinde hareket ettikleri gözleniyor, bunların hepsi planlı. Kuran-ı Kerim’de de zaten Cenab-ı Allah, küfrün tek bir millet olduğunu bizlere bildiriyor. Biz birlik ve beraberliğimizi yükselttikçe, bunların gücü bizlere asla yetmeyecektir. “dedi. Göktürk konuşmasının son bölümünde 17 günden beri demokrasi nöbetini aralıksız sürdüren vatandaşlara teşekkür etti.
Saflarımızı Sıklaştıracağız
AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider’de darbe girişiminde bulunan ve bunlara katkı sağlayan parazit olarak da değerlendirilen asalakların, Türk Silahlı Kuvvetleri’nden olduğu gibi tüm kamu kurum ve kuruluşlarından temizleneceğini belirtti. İnşaallah saflarımızı biraz daha sıklaştıracağız. Nevşehir meydanında dün teşbih namazı kıldık, sonrasında Sabah namazını eda ettik. Öyle inanıyorum ki bu da şehrimizde ilk olarak gerçekleştirilmiştir. Kıbleye dönüp, yüce yaradanımızdan bizlere yardım etmesini istedik. “dedi.
Gizligider, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri olarak halktan aldıkları vekaleti halkın izni olmadan kimseyle paylaşmayacaklarını da dile getirerek : “Şimdi daha da güçlü olduğumuza inanıyorum. Allah’ın izniyle daha da güçleneceğiz. Yeter ki birlik ve beraberliğimizi daha da artıralım, saflarımızı sıklaştıralım. Allah’a yalvarıyoruz üzerimizdeki ağır yükü kaldırarak karanlığı aydınlığa çevirmesini istiyoruz. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olacaktır inşallah ”diye konuştu.
Düğünü Bırakıp Demokrasi Nöbetine Koştular
Esnaf Sarayı’nda düğün yapan Yalçın Süngü ve Fatma Nur Süngü çifti, düğün sonrasında meydanda toplanan vatandaşları yalnız bırakmamak için Diriliş Meydanı’na geldi.
Burada AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider tarafından tebrik edilen genç çift daha sonra platforma çıkarak vatandaşları selamladı. Türk Bayrakları ile bir sevgi gösterisine dönüşen selamlama da Damat Yalçın Süngü ‘ Ülkemize karşı yapılan bu hain darbe girişimini şiddetle lanetliyorum. Sağlıklı, gelişen ve büyüyen , Darbesiz bir Türkiye için Evet diyorum “dedi.
Meydanda toplanan vatandaşlara yönelik olarak Nevşehir Belediyesi başta olmak üzere çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından çeşitli ikramlarda bulunuluyor. Nevşehir İl Müftülüğü personeli de halka simit dağıtımı yaptı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.