banner461
banner195

Birsöz'ün Kaderi Bu Hafta Belirleyici Olacak

1995 Yılından bu yana atandığı Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü makamında kırılmadık tayin rekoru bırakmayan ve en son geçtiğimiz günlerde yeniden görevinden alınan Veleddin Birsöz’ün tekrar görevine dönmesi bu kez zor görünüyor.

Birsöz'ün Kaderi Bu Hafta Belirleyici Olacak
18 Ağustos 2014 Pazartesi 17:19

banner143
banner134

 Bu Hafta Belirleyici Olacak

NEVŞEHİR(MHA) 1995 Yılından bu yana atandığı Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü makamında kırılmadık tayin rekoru bırakmayan ve en son geçtiğimiz günlerde yeniden görevinden alınan Veleddin Birsöz’ün tekrar görevine dönmesi bu kez zor görünüyor.

Şu ana kadar 36 kez başka ile atanmasına karşın her defasında mahkeme kararları ile tekrar görevine dönen, bu tayin rekorları ile Kapadokya bölgesi turizmine de büyük darbe vuran Birsöz’ün tekrar ilimize dönüp dönemeyeceğinin bu hafta içerisinde netlik kazanacağı belirtiliyor.

Edinilen bilgiye göre; bu hafta içerisinde Birsöz’ün durumuna göre Kültür ve Turizm Bakanlığınca ilimize yeni bir müdür ataması yapılacak. 20 Yıla yakın bir süredir bölge turizminin en büyük sancılarından biri haline gelen il kültür ve turizm müdürlüğü makamının sık sık tayinlerle gündeme gelişinin bu kez tarihe gömülmesi, bölgenin değerlerini daha iyi tanıtabilecek, bölgenin tanıtımında kuşkusuz bir rol sahibi olan basın yayın kuruluşu mensuplarına kapılarını kapamayıp, onlardan kaçmayıp el birliği yapabilecek bir ismin bu göreve atanması bekleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Nevşehirli - 4 yıl önce
Turizme halk ve yerel yöneticiler sahip çıkar. Turizm müdürü sadece memurdur. Nevşehir'de herkes havanda su dövüyor. Halk turizme iyi gözle bakmıyor. Velettin müdür kimseye çanak tutmadı, umarız yeni gelende öyle olur
Avatar
Nihat Erduvan - 4 yıl önce
kardeşim öyle bir yazmışsınız ki adam sanki tümden suçlu madem öyle bu kadar davada ne diye idari mahkemeler göreve iade kararları vermiş hukuk hiçe sayıp kafana göre siyasi atamalar yaparsan o karar kağıdını dürüp önüne koyarlar
Avatar
turizmci - 4 yıl önce
anlaşılan nevşehirli turizimciler çok memmundu veleddin beyden.böyle devam edin.