banner461
banner195

Böcek iddianamesi kabul edildi

Başbakanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ofisine "böcek" dinleme cihazı konulmasıyla ilgili soruşturmada ,Eski Nevşehir Emniyet Müdürü ve Eski Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanı Mehmet Yüksel'in de içlerinde bulunduğu 13 kişi için hazırlanan iddianame kabul edildi.

Böcek iddianamesi kabul edildi
03 Aralık 2014 Çarşamba 14:00

banner143
banner134
 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Başbakanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışma ofisine "böcek" tabir edilen dinleme cihazı konulmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 13 kişi hakkında hazırladığı iddianame, Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Sanıklardan Eski Nevşehir Emniyet Müdürü ve Eski Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanı Mehmet Yüksel ve Zeki Bulut'un ise personelleri olan Türer, Demir, Sarı, Yavuz, Gölbaşı ve Saydam'a yönelik, Başbakanlık ikametgahlarındaki arama ve tarama faaliyetleri sebebiyle gerekli denetimi yapmadıkları kaydedilen iddianamede, Yüksel ve Bulut'un, Erdoğan'ın, Keçiören'deki konutu ile Resmi Konuta dinleme cihazları konulması için ortam hazırladıkları, bu şekilde işlenen suçlara yardımda bulundukları ifade edildi.


Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Savcısı Durak Çetin'in hazırladığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "müşteki" olarak gösterildiği iddianamede, sanıklar şu isimlerden oluştu:

Böcek iddianamesinde kimler var?

"Dönemin Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Şube Müdürü Ali Özdoğan, dönemin Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığı Güvenlik Sistemleri Büro Amiri Emniyet Amiri Serhat Demir, dönemin Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Şube Müdür Yardımcısı Sedat Zavar, dönemin Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Yardımcısı Enes Çiğci, suç tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru İlker Usta, suç tarihinde Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığında görevli Emniyet Müdürü Ahmet Türer, suç tarihinde Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığı Güvenlik Sistemleri Büro Amirliğinde görevli polis memuru Hurşit Gölbaşı, suç tarihinde Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığı Güvenlik Sistemleri Büro Amirliğinde görevli polis memuru Seyit Saydam, suç tarihinde Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığı Güvenlik Sistemleri Büro Amirliğinde görevli polis memuru Harun Yavuz, suç tarihinde Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığı Güvenlik Sistemleri Büro Amirliğinde görevli Komiser Yardımcısı İbrahim Sarı, eski Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanı Mehmet Yüksel ve Zeki Bulut ile eski TÜBİTAK yöneticisi Hasan Palaz."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sevban - 4 yıl önce
mehmet yükseli harcadılar bence fetocuların kurbanı oldu
Avatar
polat - 4 yıl önce
seçime 10 gün kala 2 tane radar cezası yedim anlayana sivri sinek saz
Avatar
Sevbana cevap - 4 yıl önce
atatürkü de fetocular ! öldürdü zaten. ! Milletin kafası sulandı. Sevban sende zaten kafa yok. Şu anda iktidarda kim var acaba?