banner461
banner195

Bozkırda Bahar...

Nevşehir Barosu Hukukçularından FİB Haber Merkezi Köşe Yazarımız Sayın Av.Mehmet Biçer'in kalemine aldığı "Bozkırda Bahar" isimli yazısını mutlaka okumanızı öneriyoruz...İşte Sayın Biçer'in o yazısı ve objektiflerin muhteşem kareler...

Bozkırda Bahar...
05 Mayıs 2014 Pazartesi 18:48

banner143
Bozkırda Bahar...Av.Mehmet BİÇER
İlgili Galeriye Git
banner134

 BOZKIRDA BAHAR

Yaşadığımız ilkbahar mevsimi ülkemizde ve bölgemizde her ne kadar kurak geçse de Yüce Allah'tan ümit kesilmez elbette.

Orta Anadolu'ya hakim bozkır iklimine bu mevsimde yağacak yağmurun ayrı bir değeri ve önemi var mutlaka.

Semanın rahmet kapılarının açılarak, bereket yüklü bulutlardan inecek yağmurun, kurak toprakla, tohumla, ekinle, ağaçla buluşacağı anı hasretle ve umutla bekliyoruz hep birlikte.

Yaratan, yaşatan ve rızıklandıran Rabbimiz, acziyetinin ve kulluğunun bilincine vararak ihlas ve samimiyetle kendisine açılan elleri boş çevirmeyecektir İnşaallah.

Yoktan var eden, öldükten sonra dirilten, yeryüzünü türlü nimetlerle dolduran ve en güzel biçimde süsleyen Cenabı Allah'a her an hamdolsun. 

Bizleri bu imtihan dünyasında varlıkla ve yoklukla, hayatla ve ölümle, bollukla ve kıtlıkla sınayan Rabbimizden asla yüz çevirmeyiz.

Her zorluğun ve sıkıntının ardında bir huzur, hayır ve bereketin gizli olabileceğini asla unutmayalım.

Yüce Allah’ın, kara kışta ölüye döndürdüğü tabiatı, ilkbaharla birlikte nasıl yeniden dirilttiğine ömrümüz boyunca defalarca şahit olmadık mı? Öyle ise karamsarlığa ve umutsuzluğa gerek yok. Allah var, keder yok…

Bu vesile ile bizzat şahit olduğum ve fotoğrafladığım Bozkırda Baharın güzelliklerinden bir demeti siz değerli okurlarla paylaşmak istedim.

Selam ve muhabbetle…

05.05.2014

Mehmet BİÇER

avmehmetbicer@gmail.com

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

Etiketler; #BOZKIRDA BAHAR

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.