banner461
banner195

Bu Mantı ve Gözlemelerin Hamurunda Sevgi Var…

Nevşehir’de Yardım Sevenler Derneği üyesi 55 kadın dernek binasında yaptıkları mantı ve gözlemeleri satarak üniversite öğrencilerine burs sağlıyor.

Bu Mantı ve Gözlemelerin Hamurunda Sevgi Var…
10 Ocak 2018 Çarşamba 15:05

banner143
banner134
Nevşehir’de Yardım Sevenler Derneği üyesi 55 kadın dernek binasında yaptıkları mantı ve gözlemeleri satarak üniversite öğrencilerine burs sağlıyor. Aralarında emekli öğretmenler, memurlar ve ev hanımlarının bulunduğu kadınlar bugüne kadar bini aşkın öğrenciye maddi destekte bulundular.

Nevşehir’de Yardım Sevenler Derneği üyesi kadınlar, üniversite öğrencilerine burs vermek için kendi elleriyle yaptıkları mantı ve gözlemeleri büyük bir keyifle hazırladıklarını belirten hanımlar bu mantı ve gözlemeler diğer bildiklerinize benzemez biz bu hamurun içine Sevgimizi de katıyoruz dediler.


Türkiye Yardım Sevenler Derneği’nin Nevşehir Şubesinde çoğunluğunu emekli öğretmenlerin oluşturduğu yönetim kurulu ve hayırsever ev hanımları, maddi durumu iyi olmayan üniversite öğrencilerine destek olabilmek için geliştirdikleri bu ilginç yöntem Nevşehirli vatandaşlardanda büyük destek buluyor. Haftanın her Salı günlerinde dernek binasında bir araya gelen kadınlar sabahın erken saatlerinden itibaren derneğin odalarında hummalı bir çalışmaya girişiyor. Aralarında yaptıkları iş dağılımı ile bir yandan hamur yoğuran kadınlar bir yandan da mantı dolduruyor. Daha sonra hazırlanan mantı ve gözlemeleri mutfakta pişiren kadınlar bunları ise dernek binası önünde esnaflara ve vatandaşlara satıyor. Mantı ve gözleme satışından elde edilen paralar ise her ay yaklaşık 100 üniversite öğrencisine burs olarak gönderiliyor.

Yaklaşık 15 yılı aşkın bir süredir bu yöntemle bini aşkın üniversite öğrencisine burs sağlayan hayırsever kadınların sayısı ise her geçen gün artıyor.

Dernek üyesi kadınlara, çocukları üniversitede okuyan ve burs alan öğrencilerin anneleri de destek oluyor. Dernek üyeleri ile birlikte her hafta bir araya gelen anneler mantı ve gözlemelerin hazırlanmasında onlara yardımcı oluyor.

Dernek Başkan Yardımcısı Nuray Varol, 2000 yılından bu yana 20’si öğrenci velisi, 35’i ev hanımı toplam 55 yardımsever bayanın katkılarıyla birer hafta ara ile gözleme ve mantı günleri yaptıklarını, bunları da dernek binasında esnaf ve çalışan memurlara satarak öğrencilerin burs giderlerini karşıladıklarını ifade etti.

Mantı ve gözleme yapıp satarak bu güne kadar bin’i aşkın üniversite öğrencisine 3 ayda 400 TL burs sağladıklarını belirten Varol, "Yardım Sevenler Derneği Nevşehir Şubesi olarak Nevşehir’den Türkiye’nin değişik kentlerinde yüksek öğrenimlerini sürdürmek için giden ve ekonomik durumları iyi olmayan öğrencilere burs vermeye devam ediyoruz. Her hafta bir gün mantı, bir gün gözleme yaparak satıyoruz. Bu güne kadar burs verdiğimiz öğrencilerimizin sayısı bin’i aştı. Burs yardımında bulunduğumuz ve bu gün iş hayatına atılan öğrencilerimiz arasında doktorlar, mühendisler, avukatlar ve öğretmenler var. Bu gençlerimizle bizler gerçekten gurur duyuyoruz" dedi.

Nevşehir Lale Caddesi Modern İş Hanı Kat: 4 "FİB Haber.Com" Yanındaki Dernek Binasında Her hafta Salı günleri dönüşümlü olarak Gözleme ve Mantı günleri satış noktası sizleri bekliyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.