banner461
banner195

Bu Proje Kaç Müftü Eskitir?

Nevşehir’in dini ilimler konusunda ufkunu açacak, il müftülüğünün kendisine ait bir komplekse sahip olabilmesi anlamlarına da gelen Dini İlim, Eğitim ve İbadet Külliyesi bu hızla birkaç müftü daha eskitecek gibi görünüyor.

Bu Proje Kaç Müftü Eskitir?
31 Ağustos 2014 Pazar 12:44

banner143
banner134

 O Proje Kaç Müftü Eskitir?

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in dini ilimler konusunda ufkunu açacak, il müftülüğünün kendisine ait bir komplekse sahip olabilmesi anlamlarına da gelen Dini İlim, Eğitim ve İbadet Külliyesi bu hızla birkaç müftü daha eskitecek gibi görünüyor.

Nevşehir Belediyesinin katkılarıyla başlatılan ve Nevşehirli hayırsever Vatandaşlarında yoğun bir ilgi gösterdiği belirtilen dini ilim, eğitim ve ibadet külliyesinde bugüne kadar beklenen hızlı gelişimin sağlanamaması projenin tamamlanmasının bu hızla yıllar alacağı gerçeğini de ortaya koyuyor.

İlimizde görev yapa gelen il müftülerinin görev sürelerinin 2-3 yılla sınırlı oluşu da projenin birkaç müftü daha eskiteceğini gözler önüne seriyor.

Nevşehir merkeze bağlı Göre kasabası yolu üzerindeki dini ilimler Külliyesinde inşaat çalışmaları devam ediyor.

Göre yolu üzerinde 70 bin metrekare alan üzerine 25 milyon liralık yatırımla 11 bin kişilik cami, imam hatip okulu ve lojmanlardan oluşan dev bir külliye inşa edilecek.

İçerisinde Nevşehir İl Müftülüğü hizmet binası, Aşere Takrip ve Diğer Hizmet İçi eğitim Kurslarını Uygulama Eğitim Merkezi, misafirhane, 3 bin kişilik kapalı alan olmak üzere 11 bin kişilik Selâtin Cami, Kız İmam Hatip, Erkek İmam Hatip, Anadolu İmam Hatip ve yurtlar ve lojmanlardan meydana gelen Nevşehir Dini İlim-Eğitim ve İbadet Külliyesi'nin yapımı konusunda Nevşehirli hayırsever iş adamlarının da ciddi boyutlarda katkı sağlayacağı belirtiliyor.

Yaklaşık 25 milyon lira maliyetli dev bir külliyeye kavuşacak olan Nevşehir 70 bin metrekare alan üzerinde çağın gereksinimlerine uygun modern eğitim amaçlı binalarda kazanacak.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
gURBTEÇİ - 4 yıl önce
seçi̇m propagandasi olarak kullanildiği ortada. o levlahalara bi̇r ton para veri̇ldi̇ bi̇ri̇de çikip bunun hesabini sormuyor. yaziktir günahtir. hasan ünveri̇n verdi̇ği̇ sözleri̇ unutmuyoruz bunuda herzaman yazip hatirlatacağim burda. hasan emmi̇ türbesi̇ önüne bu yazdan i̇çi̇n köprülü alt geçi̇t yapacağim dedi̇ yok. külli̇ye i̇nşaati ortada zaten...saygilar.
Avatar
personel - 4 yıl önce
bu nevşehir müftü,imam,şikayet etmekle bir yere varamaz.onun için nevşehir bir yere varamıyor hizmet alanında.ayrıca belediye başkanı üstüne düşeni yapmaktadır.tebrik ediyorum başkanımızı..bu proje 2015 de biter inşallah ve hizmete sunulur.
Avatar
her şeye kıllanan adam - 4 yıl önce
ben diyeyim 5 siz diyiverin 10
Avatar
hasanpaşa - 4 yıl önce
hasanpaşanın icraatı, lafla gemi yürütüyor