banner461
banner195

Bu Yıl ki Hedef 1 Milyon Fidan Dikimi

Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü geçtiğimiz yıl ki hedeflerini tutturamadı. Bu yıl ki ağaçlandırma hedefi ise 1Milyon fidanı toprakla buluşturmak.

Bu Yıl ki Hedef 1 Milyon Fidan Dikimi
20 Ağustos 2014 Çarşamba 19:46

banner143
banner134

 Bu Yıl ki Hedef 1 Milyon Fidan Dikimi

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü geçtiğimiz yıl ki hedeflerini tutturamadı. Bu yıl ki ağaçlandırma hedefi ise 1Milyon fidanı toprakla buluşturmak.

Edinilen bilgiye göre Aykut Satırlı’nın il müdürlüğü ile geçtiğimiz yıl ilimiz genelinde 1 Milyon fidanın toprakla buluşturulması hedefleniyordu. Ancak bu hedef tutturulamazken geçtiğimiz yıl içerisinde 800 bin fidanın toprakla buluşturulduğu belirtildi.

Geçtiğimiz yılın hedeflerinin gerisinde kalan Orman İşletme Müdürlüğünün bu yılki hedefinin ise 1Milyon fidanın toprakla buluşturulması olduğu açıklandı. Bu yıl ki hedeflerin nasıl tutturulacağı ise merak konusu.

Geçtiğimiz yıl personel ve araç gereç sıkıntısı çektiği bilinen Orman İşletme müdürlüğünün bu yıl ki hedeflerini hangi personel ve araç gereç potansiyeli ile gerçekleştirebileceğine bir açıklık getirilemezken, İl Müdürlüğünün bir önceki yılın hedeflerinin nasıl iki katına çıkacağı da merak ediliyor.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ağacı öğretmen yetiştirir - 4 yıl önce
öneri...dikilen. ağaçları okullara...mahalle sakinlerine verin ...baharda belediye halkı ve öğrencileri bu alanlara taşıyarak bakımını gönüllü yaptırmalı.bak ağaç nasıl olur..
Avatar
habip türkmen - 4 yıl önce
dogala köyüne daglarına da dikin
Avatar
mustafa karaman - 4 yıl önce
basderede bır bal ormanı baslatıldı bu yıl bır tohum atmayı bırak konturolu bıle olmadı tel cıtler kopmus bakan yok beyler bu is burda bıtmez o daglar yeserecek ve calısacaksınız reklamı sovu bırakın
Avatar
hayırlı iştir - 4 yıl önce @ağacı öğretmen yetiştirir
çok güzel teklif