banner461
banner195

Burs Başvuruları 31 Ekim’e Kadar Yapılabilecek

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, PEKAY Polis Eşleri Kaynaşma -Yardımlaşma Derneği Burslarla İlgili açıklamalarda bulunuldu.

Burs Başvuruları 31 Ekim’e Kadar Yapılabilecek
02 Ekim 2013 Çarşamba 12:16

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, PEKAY Polis Eşleri Kaynaşma -Yardımlaşma Derneği Burslarla İlgili açıklamalarda bulunuldu.

Bu sene PEKAY Polis Eşleri Kaynaşma -Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi tarafından yapılan yeni bir uygulama ile online burs başvuru sistemine geçildi. PEKAY Polis Eşleri Kaynaşma -Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi'ne burs talebinde bulunan Teşkilat mensuplarımız arasında adaletin sağlanması amacıyla özel bir yazılım programı hazırlanarak, öğrencilerin  online başvuruda verdikleri bilgiler doğrultusunda ebeveynin vefat durumu, gelir düzeyi, ikamet durumu, öğrencilerin başarı sıraları, kazandıkları okullar, eğitim gören kardeş sayıları göz önüne alınarak, bu veriler doğrultusunda gazi, malûl ve engelli çocuğu bulunan teşkilat mensuplarımıza öncelik tanınmış, tamamen bilgisayar ortamında gerçekleşen puanlama sonucunda 800 öğrenciye burs verilmişti. Bu öğrencilerden 105 tanesinin velisi vefat ve emekli bekçi, emekli ve faal teknisyen yardımcısı, faal teknisyen ve genel idari hizmetli, 21 tanesinin velisi emekli komiser, emekli ve faal baş komiser, 666 tanesinin velisi vefat, malûlen emekli, emekli, faal polis memuru, 8 tanesinin velisi vefat, faal emniyet amiri, faal emniyet müdürü. 2013 eğitim döneminde PEKAY Polis Eşleri Kaynaşma -Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi gerçekleştirdiği bu uygulamaya  01 Ekim 2013 tarihinde online şekilde burs başvuruları başladı. PEKAY Polis Eşleri Kaynaşma -Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi'ne burs başvurusunda bulunmak isteyen Teşkilat Mensupları ve öğrenciler  http://pekay.org.tr  adresinden Online Burs Başvuru Formu'nu doldurarak  müracaat edebilirler yada  PEKAY Polis Eşleri Kaynaşma -Yardımlaşma Derneği​ Nevşehir Şubesine bizzat başvurabilirler. 2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılından önce Derneğimizden burs alanlar online başvuruda bulunmayacaklardır, her sene yenilenen evrakları 31 Ekim 2013 tarihine kadar göndermeleri gerekmekte.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
muhammet ali su - 5 yıl önce
Erzurum Atatürk Üniversitesi ingiliz dili ve Edebiyatı 4yillik fakulte