banner461
banner195

Çabalar yemyeşil bir Kozaklı için

Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven öncülüğünde Türkiye’nin termal turizmde önemli merkezlerinden biri olan Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde, yeşillendirme seferberliği başlatıldı...

Çabalar yemyeşil bir Kozaklı için
02 Aralık 2014 Salı 12:14

banner143
banner134
Kozaklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ilçeyi ‘yeşil bir görünüme kavuşturma’ hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. 

Kozaklı İlçesine 65 bin ağaç dikildi  ...
T
ürkiye’nin termal turizm merkezlerinden biri olan Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde, yeşillendirme seferberliği başlatıldı. Kozaklı Belediyesi öncülüğünde yapılan çalışmalara bölgede bulunan oteller, öğrenciler ve sivil toplum kuruluşları destek veriyor.


Kozaklı da Bir Hayal Gerçeğe Dönüşüyor...


Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, ilçenin yeşillendirilmesi için başlattıkları çalışmalar kapsamında, yaklaşık 65 bin ağaç diktiklerini söyledi. Kozaklı’da yaşayan, otellere gelerek şifa bulan herkesin bir ağacı olması için kampanya başlattıklarını belirten Başkan Güven, “Önce Kozaklılı hemşehrilerimizle bu işe başladık. Her Kozaklılının, doğduğu topraklarda bir ağacı olmasını mutlaka istiyoruz. Bu kapsamda temin ettiğimiz fidanları, belirlediğimiz alana dikmek için çağrı yaptık. Vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi. İlçemizde bulunan otellerde çalışan personel ve öğrenciler de boş zamanlarında ellerine kürek alarak fidan dikim kampanyamıza destek verdi. Hepsine duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. Çeşitli alanlara toplam 65 bin civarında mavi ladin, topak asya, dut, akasya ve çam başta olmak üzere fidanlar diktiklerini belirten Güven, “Şifa kapısı Kozaklı’yı, kaplıcalarıyla olduğu gibi havasıyla ve yeşil alanlarıyla da örnek bir ilçe haline getirmeyi hedefliyoruz.” dedi. İlçede boş bulunan çok sayıda alanı ıslah ederek park haline dönüştürdüklerini kaydeden Güven, gerek ağaçlandırmayla gerekse çardaklarla güzelleştirdiklerini, ailece oturup piknik yapılabilecek alanlar oluşturduklarını söyledi. Ağaçlandırma faaliyetlerine Buruncuk Mahallesi ve mezarlıktan başlandığını kaydeden Başkan Güven, zamanla ilçe mezarlığı ve kaplıca bölgesini tamamen ağaçlandırmak istediklerini belirtti. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kozaklili - 3 yıl önce
Sn baskanim bir kozaklili olarak almanyadan yasiyorum yaptiklarinizi cabalarinizi buradan duymaktayiz kozakli halki en dogrusunu yapti allah sizden razi olsun basarilarinizin devamini diliyorum yolunuz acik olsun
Avatar
DERİNKUYU - 3 yıl önce @kozaklili
başarilar di̇li̇yorum.yolunuz açik olsun
Avatar
nevşehirli - 3 yıl önce
kozaklının termal bölgesi çok çirkin gözüküyor her taraf inşaat. insanlar otellerde resmen hapis. termal bölgesine kozaklı halkının iş yerleri açması lazım. kozaklı ile termal bölge birbirinden kopuk. kozaklı termal bölgeden yeterli payı aldığını sanmıyorum. bazı oteller nedense eski belediye başkanlarının.