banner461
banner195

Çalışmalar Aralıksız Sürüyor

Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa kasabasında Beyderesi Vadisindeki çalışmaların aralıksız olarak sürdürüldüğü bildirildi.

Çalışmalar Aralıksız Sürüyor
28 Ağustos 2013 Çarşamba 12:08

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa kasabasında Beyderesi Vadisindeki çalışmaların aralıksız olarak sürdürüldüğü bildirildi.

Kapadokya Bölgesinin gözde turizm merkezlerinden bir olan Mustafapaşa kasabasında son yıllarda Tarihi Konakları, Kiliseleri, Manastırları, Peribacaları, Güvercinlikleri, Kral Mezarlıkları ve Vadileriyle yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açılması için 10 mimar, arkeolog, çevre ve şehircilik uzmanları çalışmalarına devam ediyor.

Mustafapaşa Belediye Başkanı Levent Ak” Bey Deresinde yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Yaklaşık yarım asırdır açıktan akan kanalizasyonunu modernize ederek yer altına alınmasıyla birilikte bu yıl Bey Deresi vadisinde bulunan Kiliseler, Manastırlar, Peribacaları, Güvercinlikleri, Kral Mezarlıklarını turizme kazandıracağız. Kapadokya’nın alternatif turizmde yürüyüş, bisiklet, motosiklet, at turu safari ve mesire alanların devreye girmesi için 10 mimar, arkeolog, çevre ve şehircilik ünlü uzmanın yer aldığı  ekip çalışmalarını yoğunlaştırdı. Beyderesi vadisini ıhlara vadisinden çok daha üstün bir vadi haline getireceğiz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.