banner461
banner195

Canlı Hayvan Nakilleri Yeterlilik Belgesi için son tarih 28 kasım

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü hayvan nakliyesi ile uğraşan nakliyecilerin il müdürlüğüne başvuruda bulunarak 28 Kasım 2014 tarihine kadar yeterlilik belgesi alması gerektiğini bildirdi.

 Canlı Hayvan Nakilleri Yeterlilik Belgesi için son tarih 28 kasım
18 Ekim 2014 Cumartesi 15:40

banner143
banner134
MHA- Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü hayvan nakliyesi ile uğraşan nakliyecilerin il müdürlüğüne başvuruda bulunarak 28 Kasım 2014 tarihine kadar yeterlilik belgesi alması gerektiğini bildirdi.

Konuya ilişkin açıklamada, “Resmi Gazetede yayımlanan 'Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Yönetmelik' yürürlüğe girmiş olup, bahse konu yönetmelik ile, canlı hayvan nakli yapan nakil aracı sürücü ve bakıcılarına, 'Sürücü/Bakıcı Yeterlilik Belgesi', hayvan nakliyesi ile uğraşan nakliyecilere 'Nakliyeci Yetki Belgesi', hayvan refahı ve korunmasına ilişkin standartları taşıyan nakil araçlarına 'Nakil Aracı Onay Belgesi, alma zorunluluğu getirilmiştir.
 Veteriner Sağlık Raporu tanziminde ve nakil esnasında bahse konu belgeler aranacaktır. Bahse konu belgeler için müracaatlar, yönetmelikte belirtilen belgelerle birlikte 28 Kasım 2014 tarihine kadar doğrudan İl Müdürlüğümüze yapılacaktır. Müracaatlarda; Araç sahibi nakliyecilerin; Araç Ruhsatı, K Belgesi, Nüfus cüzdanı fotokopisi  ile Sürücülerin; Ehliyet fotokopisi, Nüfus cüzdanı fotokopisi ile Bakıcıların; Nüfus cüzdanı fotokopisi ile şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.Araç sahibi nakliyeciler müracaatlarından önce araçlarını yönetmelikte belirtilen özelliklerde hazırlayarak, İl Müdürlüğüne getirip kontrolünü yaptırmaları gerekmektedir. Araçlarını istenilen özelliklerde hazırlamayan nakliyecilerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Nakliyeciler, sürücüler ve bakıcılar için 04 Aralık 2014 tarihinde saat 09.00’da İl Müdürlüğü toplantı salonunda eğitim kursları düzenlenecek olup, aynı tarihte yapılacak sınavda başarılı olanlara belge tanzim edilecektir. Yeterlilik belgesi almak isteyen, nakliyeci, sürücü ve bakıcıların müracaatlarını 28 Kasım 2014 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.