banner461
banner195

Cenab-I Hak Bizi, Sürekli Sandığa Giderek Tercihlerini Yapabilen Toplumlardan Eylesin

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin yıllık olağan mali genel kurulu, kooperatife ait toplantı salonunda gerçekleştirildi.Genel kurula Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş ve çok sayıda üye katıldı...

Cenab-I Hak Bizi, Sürekli Sandığa Giderek Tercihlerini Yapabilen Toplumlardan Eylesin
02 Mart 2014 Pazar 18:24

banner143
banner134

 .NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÜNVER :

“CENAB-I HAK BİZİ, SÜREKLİ SANDIĞA GİDEREK TERCİHLERİNİ YAPABİLEN TOPLUMLARDAN EYLESİN”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, bugüne kadar hizmetlerde bir siyasi ayrımcılık içerisinde olmadığını belirterek “Çünkü biz Hangi partiden hangi gruptan hangi misyondan olursa olsun, tüm insanları kucaklamak zorundayız. Toplumsal barış ancak böyle sağlanır.” dedi.

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin yıllık olağan mali genel kurulu, kooperatife ait toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Genel Kurul’da konuşan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, insanların ölümlü olmasına karşın, hayatlarında yaptıkları eserlerin yaşatıldığı sürece yapılan dua ve niyaz ile o hizmeti getirenlerin amel defterlerinin kapanmadığını ifade etti. Ünver “ İnsanlar ölür, çünkü ölüm Allah’ın Kuran-ı Kerim’de  hepimiz için emrettiği bir haktır. Ama ölmeyen şeyler vardır. Geride insanların bıraktığı eserler. Dinimizde ona da güzel bir tarif getirmiş. Sadaka-ı  Cariye boyutu diyor, insanların ömür boyu yararlandıkları, sizin bıraktığınız eserlerden dolayı dua etmelerinden dolayı amel defterlerinizi kapatmayacağız diyor. Bugün bilmiyorum 81 ilin esnaf ve sanatkarlar kefalet kooperatiflerinin bu tür mali veya genel kurullarında  ve sivil toplum örgütlerinin genel kurullarında kaç tane belediye başkanı   çıkıp  böyle rahat konuşabiliyor. Bir kere bu şehrimizin ne kadar vefakar  ve ne kadar insana değer verdiğini gösteriyor. Ben  sadece bir adım yaklaşıyorum,  seçilmiş teşekküllere .”

ALLAH BİZLERİ SANDIKSIZ BIRAKMASIN

Nevşehir Belediyesi’nin hizmet sunumunda hiçbir zaman siyasi bir ayrımcılığın içerisinde olmadığını vurgulayan Ünver “ Hangi siyasi partiden olursa olsun, bugüne kadar hiçbir zaman asla ayrım yapmadım, yapmayacağım da. Seçimler demokrasinin şölenidir. O günler geldiğinde ,   insanlarımızın o değerli katkılarının , o yakın samimi sıcaklıklarının değerleri bir kat daha artıyor. Allah önümüzü sandıksız bırakmasın. Cenab-ı Hak bizi,  sürekli olarak sandığa gidip tercihlerini yapabilen toplumlardan eylesin. Hangi parti, hangi aday adına, kim adına olursa olsun, ama bizi Cenab-ı Allah tercih yapmaktan geri bırakmasın. “

SEÇİM SÜRECİ BÜYÜK BİR SUHULETLE  GEÇİYOR

30 Mart 2014 Pazar günü gerçekleştirilecek seçimlerin Nevşehir’de büyük bir suhulet içerisinde geçtiğini vurgulayan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver daha sonra şöyle konuştu; “ Nevşehir’de bu süreç,  büyük bir suhuletle ,  çok güzel ve çok beyefendice geçiyor. Bundan dolayı tüm siyasi parti yöneticilerine, tüm oda temsilcilerine, bütün esnaf kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum. Arkadaşlar biz bunları sağlamak zorundayız. İnsanlarımızı kamplara, partilere  ve fırkalara ayırarak hiçbir noktaya adım atamayız. Hangi partiden,  hangi gruptan  ve hangi misyondan olursa olsun, tüm insanları kucaklamak zorundayız. Toplumsal barış ancak böyle sağlanır.”

Daha sonra, ı Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Kemal Ay’ın teşekkür plaketi, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi  Başkan Vekili Muhittin Köksal, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e takdim etti.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Siyaseten Bakış - 4 yıl önce
sayın uçhisarlılar, ben bir osman süslünün ekibine bakıyorm birde ali karaaslanın ekine bakıyorum.
ikisi arasındaki fark ali karaaslanın ekibinde hem vallahi hemde billehi menfaatçi ekip bulamadım.bu insarları osmanın ekibindenn çookk çokkk samimi ve dürüst buldum. akp belde teşkilatında muzlar kiviler çerezler yüzüyor.bu ekip yeni bir ekip değilki arkadaşlar 2009 dada ge sizler vardınız ozaman neden yairip içirmediniz? bizim hakkımızı yemeyin oaradan çıkanlar ne diyor buna dikkat! "geçmişlerimizin ağzında bulunsun " diyorlar. ya bunun herkes farkında utanmak lazım. illaki edep illaki edep.dürüst lider ali karaaslan ekibide dürüst kendide düreüst.
Avatar
ERGEN - 4 yıl önce
secim varda ondan ne işi var belediye başkanının esnaf toplantısında demeyin şair öyle demiş çocuğun anasına olan rahmi göğsünden emdiği süttendir yoksa esnafmış kimin umurunda.
Avatar
NEVŞEHİR - 4 yıl önce
bence allah sizi sandiksiz değil ayakkabi kutusuz birakmasin
Avatar
bakış - 4 yıl önce
neyden bahsediyorsun seni bilen bilir köy kasaba dolmuşlarini arıdilin korkusundan çarşıya sokmuyorsun hastahaneye gitmemiz ayrı bir sıkıntı oluyor allah nevşehirliyi senden kurtarsın hasan paşa