banner461
banner195

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Bölgedeki Yatırımları Artıyor

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada Bakanlığın son dönemlerde bölgedeki yatırımların arttığına dikkat çekildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Bölgedeki Yatırımları Artıyor
09 Ekim 2015 Cuma 14:01

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada Bakanlığın son dönemlerde bölgedeki yatırımların arttığına dikkat çekildi.


Konuya dair açıklamada; “Bakanlığımızın (Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü) Bölgemize olan ilgisi ve yatırımları gün geçtikçe artıyor. Bu kapsamda 644 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulan Bakanlığımızın görevleri arasında tanımlanan “Doğal sit alanları ve tabiat varlığı olarak tespit ve tescil edilmiş olan alan varlıkların/ alanların Ekolojik Temeli Bilimsel Araştırmalar ile statülerinin yeniden değerlendirilmesi” ve mevcut sınırların bilimsel araştırma sonucunda belirlenerek vatandaşı karşılaştığı sorunların ortadan kaldırılması kapsamında başlatılan çalışmalara altlık teşkil edecek olan 124 bin 500 TL +KDV sözleşme bedelli Ortofoto (sayısal renkli hava fotoğrafı)  alım işi 2014 yılında ihale edilmiş ve tamamlandı. Ortofoto alımı yapılan yerleşim yerlerimizde hazırlanacak olan ve yaklaşık 15 yıldan beri yapılamayan ve vatandaşın mağduriyetine neden olan Koruma Amaçlı Planlarına altlık oluşturmak maksadıyla toplam 152 bin TL+KDV, Ürgüp İlçesi Ortahisar Kasabası, Bahçeli, Ayvalı,Cemil,Taşkınpaşa ,Şahinefendi, Karain, Karacaören Çökek ve Boyalı Köyleri, Nevşehir Merkez İlçe Kavak ve Uçhisar Kasabaları ile Avanos İlçesi Aktepe Köyüne ait 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Halihazır Harita alım işi ihale edilerek sözleşmeler imzalandı. Ayrıca 2015 yılı içerisinde Ürgüp İlçemize Park düzenlemesi kapsamında 2 Milyon TL maddi destek sağlandı” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.