banner461
banner195

CHP’den Muharrem Ayı Aşuresi

Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir, İl, Merkez İlçe ve Kadın Kolları teşkilatları Mübarek Muharrem ayı dolayısıyla aşure ikramında bulundu.

CHP’den Muharrem Ayı Aşuresi
07 Kasım 2014 Cuma 16:57

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir, İl, Merkez İlçe ve Kadın Kolları teşkilatları Mübarek Muharrem ayı dolayısıyla aşure ikramında bulundu.

Parti il binasının önünde düzenlenen aşure dağıtımına İl Başkanı Mehmet Değirmenci’nin yanı sıra, Merkez İlçe Başkanı Semasi Yücel, Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Akbaş. İl, ilçe ve kadın kolları yöneticileri katıldı.

Kadın Kolları Başkanı ve yöneticilerinin 300 kişiye aşure ikramında bulunduğu etkinliğe halkın ilgisi büyüktü.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Değirmenci, “Öncelikle bütün Müslüman Aleminin Muharrem ayını kutluyorum. Muharrem ayı Hazreti Hüseyin’in Kerbela’da 70 arkadaşının katledilmesi ile oluşan derin üzüntüyü ihtiva ediyor. Hazreti Hüseyin döneminin hak, adalet, dostluk timsali idi. O dönemde de bu değerlerin karşısında olan ve dost olmayan insanlar vardı. Bugünlere çok uyuyor o dönemde yaşananlar. Zira bugünde dostluğa, hakka, adalete en çok ihtiyaç duyduğumuz günleri yaşıyoruz. İnşallah hayırlı olur ve bir an önce hakka ve adalete kavuşacağımız günleri en kısa sürede kavuşuruz” dedi. Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hasan - 4 yıl önce
İrticai faaliyette bulunmayan bi daha oy vermem