banner461
banner195

CHP'den Nevşehir'de Cumhuriyet Yürüyüşü!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nevşehir İl Başkanlığı ve bazı sivil toplum örgütleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı düzenlenen “Cumhuriyet için sessiz çığlık yürüyüşü” etkinlikle kutladı.

CHP'den Nevşehir'de Cumhuriyet Yürüyüşü!
29 Ekim 2014 Çarşamba 16:17

banner143
CHP'den Cumhuriyet yürüyüşü!
İlgili Galeriye Git
banner134
Türk bayrakları taşıyan yaklaşık 500 kişi, Cumhuriyet Bayramı kutlaması için Nevşehir Merkez Borsa Kavşağı önünden başlayıp Türk Telekom Meydanı önüne kadar Atatürk’ün fotoğrafı eşliğinde yürüdü. Etkinliğe, CHP Nevşehir İl Başkanı Mehmet Değirmenci, CHP Merkez İlçe Başkanı , partinin ilçe başkanları ile partililer ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından andımız okundu.


 “Cumhuriyet için sessiz çığlık yürüyüşü” ne siyasi parti bayrağı ya da STK amblemli bayraklar yer almadı. Sadece Türk Bayrakları ve üzerinde 'Cumhuriyet, barış, özgürlük, demokrasi' yazan pankart taşındı, Mustafa Kemal'in Askerleriyiz, 'Ne Mutlu Türküm Diyene' sloganı atıldı.


Etkinlikle bir konuşma yapan CHP Nevşehir İl Başkanı Mehmet Değirmenci, ülkenin ve Cumhuriyet’in geldiği noktanın hiç de iç açıcı olmadığını söyledi. Cumhuriyet’in 90 yıllık kazanımlarının bir bir ellerden alındığını kaydeden Değirmenci, “Artık doğru dürüst ne bir hukukumuz var, ne laikliğimiz ne özgürlüğümüz var. Hepsi elimizden alındı. Ama umudumuz var. Bundan sonra daha sık biraraya geleceğiz ve Cumhuriyet’imize sahip çıkacağımızı göstereceğiz” dedi.

İşçilerin sahipsiz ve örgütsüz olduğu için onar, yüzer iş kazalarında kaybedildiğini belirten Değirmenci “Son olarak Karaman’da 18 işçimiz, yoksulumuz yerin altında. Bir umutla bekliyoruz. Kanunlar uygulansın, madenler ölüm ocakları olmaktan kurtulsun. Ama 300 işçimiz madende kaybolduktan sonra güya yeni kanunlar çıkarttık. İşçilere yaşam odası yapmak yerine kendimize Saray yapıyoruz. Bin 100 odalı sarayda oturmak maalesef birilerinin isteği haline geliyor. Oysa sarayın bir odası ile her madene bir tane yaşam odası yapılabilir, işçilerimiz sağ salim çıkabilirdi” diye konuştu.

Cumhuriyet için sessiz çığlık yürüyüşüne katılanlar daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
dindar osmanlı - 4 yıl önce
chp nevşehirde izdiham yaratmış, bu ne kalabalık. dinime düşman parti yok olmaya mahkumsun
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
ney iç açıcı degil anlamadım darbeyimi özlediniz reisi cumhuru hazmedemiyok desene maden suyu iç hazmi kolaylaştırır
Avatar
anti chp - 4 yıl önce
yürümeseler olmazdı zaten ataları rahat yatamazdı
Avatar
saygı - 4 yıl önce @anti chp
birader chp yi tutmam hiç bir partiyide desteklemem.o ata sadece onların değil herkesin atası ve o ve onun gibi insanlar olmasaydı bu ülkede ne namaz kılabilirdin.nede ezan okunurdu.chp yi bilmem her şeyi ataturk olarak kullanıyor ama ata na tap demiyorum ama saygı göster göstermezsen pkk dan bir farkın olmaz
Avatar
canan cenap - 4 yıl önce @dindar osmanlı
amanda ne komik çok kalabalıksınız güldürmeyin insanları kendinze
Avatar
DEMİRHAN - 4 yıl önce
yürüyen grupta bir tek bayanda başörtüsü var onu da eline bayrak vermişler.takiyeye gerek yok ki.
Avatar
demokrat - 4 yıl önce @canan cenap
bu bayram milli bir bayram arkadaş sende gel ayrıca bu bayramı kutlamayıp peşmerge ve pkk lıların suriyeye geçişinimi kutlayacağız bu konulardaki görüşünüzüde yazarsanız iyi olur.