banner421
banner461
banner195

Çocuklar İçin Projesi

“Birinin eskisi, başkasının yenisi hatta lüksü olabilir” düşüncesiyle yola çıktığımız, hiçbir şekilde kurum, kuruluş, siyasi parti ve derneğe üye olmadan, amacımızın sadece çocukların yüzünü güldürmek olan arkadaş gruplarımızın oluşturduğu bir projedir.

Çocuklar İçin Projesi

banner143
banner134
 “Birinin eskisi, başkasının yenisi hatta lüksü olabilir” düşüncesiyle yola çıktığımız, hiçbir şekilde kurum, kuruluş, siyasi parti ve derneğe üye olmadan, amacımızın sadece çocukların yüzünü güldürmek olan arkadaş gruplarımızın oluşturduğu bir projedir. Çocuklar için projesi bir yıl öncesi kadar Nevşehir de kurduğumuz bir ekiptir ve bu ekip sadece bu bölgeye sınırlı kalmayıp Niğde ve Aksaray da bulunan yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara da ulaştı. Bizzat ulaşamadığımız yerlere her türlü imkanlarla yardımlarımızı ulaştırdık. Mardin ve Siirt’ te bulunan köy okullarına kütüphane açılması için çok sayıda kitap gönderdik. Çocuklar için projesi adı altında ulaştırmış olduğumuz tüm yardımları;  hiç kimseden hiçbir şekilde ücret talep etmeden her şeyi kendi imkanlarımızla yaptık. İlk önce ihtiyacımızın olmadığı, fazla olan kıyafetleri ihtiyacı olan kardeşlerimize ulaştırmakla başladık. Bir arkadaşımızın köyünde bulunan evi depomuz olarak kullanıyoruz. Vaktimiz oldukça elimizde topladığımız eşyaları oraya götürüyoruz. Topladığımız kıyafetleri üç aşamadan geçiriyoruz. İlk olarak kıyafetleri gözden geçiriyoruz, sonrasında yaş grubu ve cinsiyete göre ayrım yapıyoruz, son olarak da dağıtıma götürmek üzere paketliyoruz. Dağıtım yapacağımız yerleri bizzat ekipçe gidip görüp, tespit ettikten sonra dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Dağıtım işlemimiz böyle gerçekleşiyor. Geçen yıl kendi kadromuzla hazırladığımız bir tiyatro çalışması yapıp Nevşehir de bir köy okulunda sergiledik. Birçok engelle karşılaşmamıza rağmen bütün engelleri aşarak bugünlere geldik.

Bizim amacımız bir çocuğun yüzünde gülümsemenin sebebi olduğumuzu bilmek. Çünkü bir çocuğun yüzünü güldürmek; yarınlara tutulan bir ışık etkisidir. Her çağda var olan eskimeyen, unutulmayan şeylerden birisidir çocuk sevindirmek. Geleceğinizi iyi görmek istiyorsanız çocuklardan başlayın, onlar bizim geleceğimizdir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.